Pesti Srácok

Váratlan fordulat! Varju László nem akar a táblabíróságra menni, így nem ítélhetik el

Váratlan fordulat! Varju László nem akar a táblabíróságra menni, így nem ítélhetik el

Váratlan fordulat! Varju László szerdán mégsem áll bírája elé a Fővárosi Ítélőtáblán. Az MSZP egyik sírásójának is tartott DK-s felsővezető vélhetően felsőlégúti fertőzést kapott, így a másodfokú eljárást február 22-re napolták. A DK-alelnöke és pártja számára óriási a tét. Amennyiben bűncselekmény elkövetéséért jogerősen elítélik, elvesztheti az országgyűlési mandátumát.

Az idő múlása akár jól is jöhet majd Varju László számára, hiszen óriási a tét számra és a Gyurcsány-párt számára. A DK alelnökének november 15-én kezdődött volna másodfokon a büntetőpere, és amennyiben a Fővárosi Ítélőtáblán jogerősen elítélik Varjut, a vonatkozó törvény értelmében nem lehet tovább országgyűlési képviselő. Az alaptörvény és az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény is kimondja: bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen elítélt személy nem lehet tovább képviselő.

A tárgyalás szerepelt is az e heti tárgyalási jegyzékben, ám a hétvégén váratlan fordulat állt be: a szerdai tárgyalás elmarad és 2024. február 22-re tűzték ki ismét. A szerdai ülés elhalasztását állítólag Varju, illetve védője kérte; hogy milyen okból, azt nem tudhattuk meg.

Általánosságban annyi mondható el a halasztással kapcsolatban, hogy annak három oka szokott lenni.

PestiSracok facebook image

  • Az egyik, leggyakoribb, hogy a vádlott, vagy védője beteget jelent. Elképzelhető, hogy Varju is felsőlégúti megbetegedéssel küszködik. Ilyenkor – orvosi igazolás alapján – természetes a tárgyalás halasztása.
  • A második lehetséges ok, hogy a DK-s országgyűlési képviselő ügyvédet váltott, ám erről nincs megbízható információ.
  • A harmadik lehetséges ok, hogy új bizonyítékot készül becsatolni a védelem, ám erről sincs hitelt érdemlő információ.

Varju László földre került. Az MTVA ellenzéki képviselői ostromának egyik oszlopos tagja volt a DK-s alvezér. Ezért garázdasággal vádolják. (Forrás: Híradó.hu)

Elsőfokon elítélték Gyurcsányné árnyékminiszterét

A Varju László elleni vádak közül kettő a baloldali politikusok 2018-as tragikomikus MTVA-ostromához, egy pedig a szintén négy évvel ezelőtti parlamenti választáshoz kapcsolódik, amely előtt Varju pénzzel és zsarolással akarta visszalépésre bírni az egyik ellenfelét.

A megállapított ítéleti tényállás lényege szerint a vádlott 2018 februárjában egy budapesti országgyűlési egyéni választókerület országgyűlési képviselőjelöltjeként egy másik jelöltnek anyagi juttatást ígért azért, ha javára visszalép. A másik vádpont szerint 2018. december 17-én a vádlott több képviselőtársával bement a köztévé Kunigunda utcai székházába, ahol összeszólalkozott a közforgalom elől elzárt épületrészt védő biztonsági őrökkel. Fizikai ellenállást tanúsított, amikor a közintézményből ki akarták vezetni. Ennek során a földre esett, belekapaszkodott egy őr lábszárába, aki ennek következtében hanyatt esett, de nem sérült meg.

A Fővárosi Törvényszék első fokon 900 ezer forint pénzbüntetésre ítélte Varju Lászlót, a DK alelnökét választás, népszavazás és európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűncselekmény bűntettében, valamint garázdaság vétségében mondták ki bűnösnek, míg a testi sértés bűntette miatt emelt vád alól a bíróság felmentette a politikust. A Fővárosi Főügyészség súlyosításért – szabadságvesztés kiszabásáért –, a védelem és a vádlott felmentésért fellebbezett az ítélet ellen. A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség előterjesztett másodfokú indítványával az ügyészi fellebbezést fenntartotta, egyben kezdeményezte a védelmi fellebbezések elutasítását.

Kiemelt kép: Varju László 2022-ben a Fővárosi Törvényszéken vádlottként. Fotó: PS-archív

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.