Pesti Srácok

Magában beszélt, majd összeverte zárkatársát a Teréz körúti robbantó (videó)

Magában beszélt, majd összeverte zárkatársát a Teréz körúti robbantó (videó)
A Teréz körúti robbantás vádlottja a január 28-i tárgyalás napon például nevezett a atnúvallomások idején; Fotó: MT/Szigetvárxy Zsolt

Megverte a zárkatársát a Teréz körúti robbantó a váci börtönben, azt mondja, csak magát védte az agresszív férfitól. Életfogytigtartó fegyházbüntetését tölti, mert 2016-ban majdnem megölt két rendőrt. Mióta rácsok mögött van, már azóta is verekedett. Vallomásában azt mondta, ezúttal magában beszélt, és ezt elégelte meg a társa, ezután verekedtek. Papp László legkorábban 30 év letöltése után szabadulhat feltételesen, persze a verekedések miatt kapott büntetések kitolják a szabadulás reményét.

Papp László, a 2016-os Teréz körúti robbantás elkövetője egy taxist és két rendőrt sebesített meg életveszélyesen házi készítésű pokolgépével. A napokban újra a bíróság elé került, miután a váci fegyházban verekedett a zárkatársával, tudta meg a tv2 Tények című műsora.

„Én gyorsabban reagáltam. Megfogtam bal kézzel, ő is megfogott. Egy mozdulattal az ingemet szétszakította, de én közben már jobb kézzel szétütöttem a fejét, lekerült eszméletlenül, és onnantól kezdve, mivel nem volt bíró, aki szétválasszon, egy ilyen szűk sarokba beesett és néhány ilyen spiccet kapott.” - mondta el a bíróságon a Tények tudósítása szerint Papp László. Hozzátette: a verekedés után megnyomta a zárkában lévő gombot, hogy jelezze a börtönőröknek a történteket. A történtekről kamerafelvétel is készült, amelyet a következő tárgyaláson levetítenek és szakértők elemeznek majd.

PestiSracok facebook image
Papp László a robbantás előtt bevásárolt egy éjjel-nappaliban (Fotó: ipari kamera felvétele)

Mi történt a Teréz körúton?

A jogerős ítélet kimondta: Papp László egyedül tervelte ki és hajtotta végre a merényletet, célja pedig az volt, hogy megszerezze a felrobbantott rendőrök fegyvereit, hogy azokkal védje meg magát az általa a vallomásaiban többször említett, de nem konkretizált üldözőitől.

Az ítéleti tényállás szerint 2016. szeptember 24-én késő este Budapesten, a Teréz körúton egy általa készített, távirányított pokolgéppel – melynek hatását szögekkel növelte meg – életveszélyesen megsebesített két, gyalogos járőrként szolgálatban lévő rendőrt. El akarta venni a pisztolyukat, ám az egyenruhások nem haltak meg, így a fegyverek nélkül távozott. Papp ezután e-mailben egymillió eurót akart kérni a Belügyminisztériumtól, hogy ne folytassa a robbantásokat. Bûnügyi helyszínelõk dolgoznak 2016. szeptember 25-én Budapesten a Teréz körúton, ahol ismeretlen eredetû robbanás történt 24-én késõ este az egyik földszinti üzlethelyiségnél, a Király utcai keresztezõdés közelében. A robbanásban két rendõrjárõr súlyosan megsérült. (MTI Fotó: Lakatos Péter)

– Minden kétséget kizáróan bebizonyosodott, hogy a merényletet Papp László Gergely követte el; ilyen részlegességgel csak az tud számot adni a történtekről, aki elkövette – fogalmazott az elsőfokú ítélet indoklásakor Kalina József bíró a Fővárosi Törvényszéken. A 2016 októberében őrizetbe vett Papp László ugyanis 2017 február­jában több napon át minden részletre kitérő beismerő vallomást tett.

Az elsőfokú ítélet után a vádlott apja azt állította a sajtónak: titkos­szolgálati akció áll a robbantás mögött, a bizonyítékokat ügynökök szórhatták szét.

Kiemelt kép: Papp László a bíróságon (Fotó: PS-archívum)

https://www.youtube.com/watch?v=tyiEk-oDCKs
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!