Pesti Srácok

Kovács Zoltán: két év telt el, de Ilaria Salis és antifa bűntársainak áldozatai még mindig nem kaptak igazságot (videó)

Két év telt el, de Ilaria Salis áldozatai még mindig nem kaptak igazságot – írta Kovács Zoltán a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap. Két éve, 2023. február 8 - 11-én a hírhedt antifa terrorcsapat, a Hammerbande szervezésében bfutálisan összevertek Budapest utcáin találomra kiválasztott ártatlan járókelőket. ILaria Salis az EP mentelmi joga mögé bújva akarja megúszni a felelősségre vonást. Az EP nem nagyon igyekszik kiadni a mentelmi jogát.

Két éve Magyarországot egy brutális, előre megfontolt erőszakhullám rázta meg. Ilaria Salis és antifa társai Budapest utcáin ártatlan járókelőkre támadtak, brutálisan összeverve őket, néhányukat szinte élettelen állapotban hagyva hátra. A magyar hatóságok gyorsan cselekedtek, letartóztatták Salist, és szervezett támadással vádolták meg. - írja Kovács Zoltán a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára a Facebook-oldalán.
PestiSracok facebook image
Ilaria Salis tárgyalása // fotó: Hatlaczki Balázs
Már korábban is félrevezető állítások övezték az ügyet: Salis apja azt terjesztette, hogy lánya nem szavazhatott a börtönben, holott a magyar törvények szerint minden fogvatartott – így ő is – rendelkezik választójoggal. A magyar hatóságok egyértelműen cáfolták ezt, de a nemzetközi média mégis tovább építette a hamis narratívát.
Az igazi áldozatok ebben az ügyben azok a magyar és külföldi állampolgárok, akiket Salis és bandája brutálisan megtámadott. Az ő szenvedésüket a mai napig figyelmen kívül hagyja a balliberális sajtó és politikusok, miközben egy erőszakos szélsőségest mentegetnek. Ennek egyértelmű az üzenete: ha megfelelő ideológiai háttérrel rendelkezel, bármit megúszhatsz – akár az erőszakot is.
Magyarország nem felejt. Az igazságot nem lehet eltörölni. Az áldozatok igazságot érdemelnek!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!