Egyértelműen érezhető a nyugati világban is, hogy ki irányítja a Fehér Házat. Trump ellenzi az illegális migrációt, eléggé felháborítja a genderpropaganda térnyerése – és ami a legfontosabb, háború helyett békét hozna. A józan ész talaján áll a woke-őrülettel szemben. És egy ilyen elnök nemcsak a világnak, nemcsak az USA-nak jobb, hanem Magyarországnak is – írja a Magyar Nemzetben megjelent cikkében Szánthó Miklós. Az Alapjogokért Központ főigazgatója arról ír, nem véletlenek a békéért kiálló politikusok elleni merényletek az USA-ban és Amerikában. A világ véleménye szerint a harmadik világháború felé menetel.
Bizonyos minták újra és újra felbukkannak. Sok hasonlóságot vélek felfedezni Jimmy Carter és Joe Biden elnökségeinek végnapjai között
-fogalmaz Szánthó Miklós.
Az 1970-es évek Amerikáját a bizonytalanság és a pesszimizmus jellemezte. A szovjet hadiipar a csúcson volt, miközben az Egyesült Államok diplomáciai vereségeket szenvedett. Az iráni túszválság történelmi léptékben mérve szorosan követte a vietnámi kivonulást. Az olajválság elképesztő inflációt és munkanélküliséget hozott magával. Ronald Reagan ebben a feszült és megaláztatásokkal teli nemzetközi helyzetben nyerte meg az elnökválasztást – éppen olyan környezetben, amelyben Donald Trump is győzelemre készül idén novemberben – emlékeztet az Alapjogokért Központ főigazgatója.
Reagan elnököt idézi, aki szerint, a háború nem akkor jön, amikor a szabadság fiai erősek, hanem éppen akkor, amikor gyengék. A zsarnokok ilyenkor kísértésbe esnek.
Ma pedig sajnos Washingtonban és Brüsszelben is gyengék a vezetők
-fogalmaz Szánthó.
Hozzáteszi azt is, hogy Reagan elnök mondása szerint „a béke nem a konfliktus hiánya, hanem a konfliktus kezelésének békés módja.
Erről ma ketten jutnak eszembe. Igen, Orbán Viktorra és Donald Trumpra gondolok.
És hadd legyek teljesen őszinte: az amerikai elnökválasztás nem kizárólag amerikai belpolitikai kérdés – jegyzi meg az Alapjogokért Központ főigazgatója.
A háború befejezése, a globális káosz megszüntetése, a demokráciaexporttal való felhagyás és az észszerű külkereskedelmi politika egyértelműen a magyar gazdaság és a magyar emberek javát szolgálná. Ezzel szemben a Harris-féle, Isten-, haza- és családellenes figurák nemcsak az Amerikai Egyesült Államokat, hanem magát a nyugati civilizációt is tönkretennék: elég csak megnézni, hogyan dolgoznak a globalisták a dekonjunktúrán, hogyan rontanak a büszke demokraták minden velük egyet nem értő „populistákra”, tehát az egyszerű emberekre, akiket nyolc évvel ezelőtt már Hillary Clinton is sértegetett a kampányában, és hogyan váltak az egykori megrögzött baloldali pacifisták brutális háborúpártiakká – véli a politikai elemző.
Szánthó Miklós teljes publicisztikai írását ITT tudja elolvadni.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS