Pesti Srácok

Az ATV-ből Márki-Zay Péter mellé szegődő Simon András mára Karácsony Gergely embere lett

Az ATV-ből Márki-Zay Péter mellé szegődő Simon András mára Karácsony Gergely embere lett

Mint ismert, a 2022-es országgyűlési kampányban a független, objektív ATV-s műsorvezető átnyergelt a politika színterére és Márki-Zay Péternek segített kommunikációs téren, aminek látjuk milyen jó eredménye lett, legalábbis a kormánypártok szemszögéből. Annak a megbízatásnak viszont vége, ezért a "kivéreztetett" Fővárosi Önkormányzathoz szegődött Simon, aki július közepe óta segíti Karácsony Gergelyék munkáját a hivatalnál, mint kommunikációs vezetője. Reméljük, hasonlóan jó munkát fog végezni Karácsonyék mellett is, mint amilyet Márki-Zay Péter mellett tapasztalhattunk.

– mondta el Simon András, aki július 15-től a fővárosi önkormányzat új kommunikációs igazgatója.

Az önkormányzat közleménye szerint feladatai közé tartozik Budapest tájékoztatási tevékenységének irányítása, a sajtóiroda, a sajtókapcsolatok, a közösségi médiafelületek és a kiemelt rendezvények felügyelete, továbbá összefogja a fővárosi cégek kommunikációs tevékenységét, és kapcsolatot tart a kerületekkel.

Simon András elődje, a városházi kommunikációt eddig irányító Kovács Gábor vezérigazgató-helyettesként visszatér korábbi munkahelyére, a főváros turisztikai és kulturális eseményeit szervező Budapest Brand Zrt.-hez.

PestiSracok facebook image

A "kivéreztetett" önkormányzatnak van, amire mindig lesz pénze

A Fidesz–KDNP budapesti frakciója az új igazolás kapcsán feltette a kérdést:

Hozzátették:

Egyelőre nem tudni, mekkora fizetése lesz Simon Andrásnak. Közérdekű adatigényléssel fordultunk ugyanis a fővároshoz az új kommunikációs igazgató juttatásai kapcsán, ám eddig nem kaptunk választ.

Forrás: Magyar Nemzet

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.