Pesti Srácok

Az elmúlt időszak sikereiről és az idei év kilátásairól beszélt a TikTokon Orbán Viktor

Az elmúlt időszak sikereiről és az idei év kilátásairól beszélt a TikTokon Orbán Viktor

Amerikából jöttem, és jó híreket hoztam – mondta legújabb, a TikTokra feltöltött videójában a miniszterelnök. Orbán Viktor rámutatott: komoly esély van arra, hogy Donald Trump visszatér az Egyesült Államok elnöki székébe. Úgy véli, ez jó hír a magyaroknak és az egész világ számára is, mert Donald Trump elhozhatja a békét.

– mondta. A miniszterelnök felhívta a figyelmet egy másik tengeren túli magyar sikerre is: „ismét van Oscar-díjas magyar filmesünk, Mihalek Zsuzsa díszletberendező személyében”. Orbán Viktor ezután kitért az európai politikára is, ugyanis közelednek az uniós választások.

PestiSracok facebook image

– mutatott rá a kormányfő. Szavai szerint vicces dolog a magyar baloldali sajtóban újra és újra Magyarország külpolitikai elszigetelődéséről olvasni. Felidézte: csak most márciusban Donald Trumppal, Vučić szerb elnökkel, Pellegrini szlovák házelnökkel, de még Törökország elnökével is találkozott.

– jelentette ki. Emlékeztetett a magyar válogatott sikereire is: „törököt fogtunk, de most tényleg!”

– jegyezte meg. Kitért az 1848-as forradalom kitöréséről szóló alkotásra is, amelynek kapcsán megyjegyezte:

https://www.tiktok.com/@viktor_a_tiktokon/video/7351525716695010593?embed_source=121374463%2C121404358%2C121351166%2C121331973%2C120811592%2C120810756%3Bnull%3Bembed_masking&refer=embed&referer_url=magyarnemzet.hu%2Fbelfold%2F2024%2F03%2Fujra-szol-a-hatlovetu-jo-hireket-hozott-orban-viktor-video&referer_video_id=7351525716695010593
Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.