Pesti Srácok

A szocialista pártnak vége! – Szili Katalin és az Öreg

A szocialista párt egyik vezető tisztségviselőjeként Szilik Katalin 2010-ben a címben szereplő kijelentés kíséretében lépett ki az MSZP-ből. Úgy érezte, hogy egy baloldali párt így nem politizálhat, már akkor lehetett látni, hogy az MSZP „feloldódott a liberálisokban”. A legnagyobb hibának azt látta az Országgyűlés egykori MSZP-s elnöke, hogy a szocialisták nem merték felvállalni az egykori nagy párt szociáldemokrata értékeit, magát a szociáldemokrataiságot.

Az egymást követő szocialista elnökök, sőt, az elnökségből senki nem ellenkezett, amikor a Demokratikus Koalíció kivette a kezükből a szociáldemokrata jelzőt. Horn Gyula után világosan lehetett látni – magyarázta Szili Katalin –, hogy a párton belül megbújtak a liberális elveket vallók, mint például Hiller István, Lendvai Ildikó, Gyurcsány Ferenc, akik nem engedték, hogy az MSZP saját, szociáldemokrata útját járja; nem volt trendi szocdemnek lenni azokban az időkben a budapesti liberális közegben. A miniszterelnöki főtanácsadó szomorúan konstatálta, hogy mára az MSZP lenullázódott. Szili jelenleg a balliberális, jobban mondva globalista oldalon nem lát olyan koherens erőt, olyan, Orbán Viktorral összemérhető, jövőt formáló vízióval rendelkező politikust, amely el tudná vezetni az országot.

Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadóval ezen kívül beszélünk a határon túli magyar kisebbség helyzetéről, az Európai Unió közömbösségéről a nemzeti kisebbségekkel szemben, de szóba kerül Szent István egyetemes keresztény öröksége, amiből ma is lehetne tanulni.

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!