Gyermekei mostanra dolgozták fel a gyászt, és úgy döntöttek, felveszik a kesztyűt, már csak édesapjuk tiszteletére is – Deák László lányával és további károsultakkal emlékezünk vissza a hazai építőipar szégyenére, arra, ahogy a Szeviép, amelynek vezetői máig luxuséletet élnek, hogyan sodortak létbizonytalanságba több mint 500 kisvállalkozót. Szó lesz természetesen a 12 évvel ezelőtt történt események mellett a 7 éve tartó büntetőügy anomáliáiról és a szegedi bírósági botrányról is. Második riportunkban megtudhatják, mit találtunk Hadházy Ákos szekszárdi rendelőjénél, azaz a szekszárdi állatkórháznál, miként kínáltak nekünk féreghajtót, amiért lerántottuk a leplet a negyedik pártját taposó lódoktor sumákolásáról, és állatvédők is beszélnek arról, milyen aggályok merülnek fel a Hadházy-ügy kapcsán, és miért fontos, hogy kiderüljön, mi lett a 101 kiskutya sorsa, akiknek Hadházy az elmúlt egy évben a lezárás alatt útlevelet állított ki.
2009-ben a Szeviép Zrt. az M43-as autópálya beruházása és a szegedi villamospálya-rekonstrukció közepette fizetésképtelenséget jelentett, és elindult a csődeljárása. A csődegyezségi kísérletek, újabb és újabb haladékok, ultimátumok még 2010-ben is tartottak. Akkor még senki sem tudta, hogy a Szeviép azért nem fizetett, mert az utolsó millióit is más üzletekbe és saját érdekeltségű cégeibe pumpálta ki kölcsön gyanánt. Nyugodtan mondhatjuk, hogy a Szeviép-ügy a magyar építőipar szégyene. A máig luxuséletet élő pénzemberek, a Szeviép tulajdonos vezetői több mint 500 alvállalkozójukat és beszállítójukat nem fizették ki, családi vállalkozások tucatjait sodorva ezzel valóban a csőd szélére vagy akár a létbizonytalanságba.
A Pesti TV Az Ügy című tényfeltáró riportműsorában archív felvételekkel idézzük vissza a Szeviép csődje után történteket: megmutatjuk, hogyan harcoltak a károsultak a pénzükért, demonstrációkkal, vagy akár elvégzett, ki nem fizetett munkájuk bontásával. Károsultakkal beszélgettünk arról, hogyan élték túl az igazságtalanságot pénzügyileg és lelki értelemben, hogyan élték meg a bírósági botrányt, és egy újra kezdődő másodfokú eljárásban bíznak-e egy igazságos ítéletben.
Az Ügy második riportjának témája Hadházy Ákos sumákolása. A negyedik pártját taposó politikus, az átláthatóság és a korrupcióellenesség élharcosa hazudott a vagyonnyilatkozatában, cége körül pedig egyre több a zűr. Mára az is kiderült, hogy adót is csalhatnak – másként elég nehéz elképzelni, hogyan működik a cég 11 éve felélt törzstőkével, pozitív nulla eredménnyel, azaz érdemi nyereség nélkül és úgy, hogy hivatalosan a benne dolgozó állatorvosok, asszisztensek 100 ezer forintot visznek haza.
A stáb Szekszárdra, az állatkórházhoz, majd a Fejér megyei Vajtára látogatott, ahol az a szervezet működik, amelynek Hadházy cége rendszeresen állítja ki puszta jótékonyságból a százezer forintos számlákat. Az is megtudtuk, hogy azt a 101 kutyaútlevelet nem nekik állította ki Hadházy. Egyszóval a 101 kiskutya sorsa továbbra is talány… Hogy miért készülhettek az útlevelek, és milyen aggályok merülnek fel állatvédelmi szempontból az ügy kapcsán, arról egy aktív állatvédő és Fülöp Erik, szintén állatvédő, független országgyűlési képviselő beszél a műsorban.
Vezető kép: Pesti TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS