Mivel egyre nehezebb dolguk van a haladó, liberális neokommunistáknak, hogy tudományosan is rendszerezzék azt a sok arcolvasztó hazugságot, amit a transzneműséggel és a nem bináris emberi őstermészettel kapcsolatban próbálnak lenyomni a normális világ torkán, ezért új eszközhöz nyúltak: felkértek egy kvantumfizikust, hogy magyarázza el, hogy miért queer és miért transznemű az univerzum, és miért csodálatos a nem bináris szubatomi világ, aminek mi a szerves részei vagyunk. Dr. Jessica Esquivel, a magát mexikóinak, feketének, queernek azonosító tudós elmondta, hogy valójában az univerzum csodálatos szivárványos transznemű részecskékből épül fel, nyilván annak reményében, hogy az átlag ember olyan keveset tud a kvantummechanikáról, hogy majd úgysem fog vele vitatkozni. Kedves Jessica, bár valóban nem értünk hozzá, mégis tudjuk, hogy Ön sem, ahogy azt is, hogy rengeteg hülyeséget beszél, és a csillagok állásából kiderítettük továbbá, hogy a világmindenség Önnel ellentétben tök normális, és ha erre járna egy földönkívüli űrhajó, akkor valószínűleg maga miatt irányítanák a romboló mezonágyút a bolygónkra. Köszi.
Szóval, nagy levegő… és kezdjük!
Tehát kozmológiai és szubatomi szempontból az univerzum egyáltalán nem bináris, vagyis nem ilyen, vagy olyan, nem fekete, nem fehér, és legfőképpen nem férfi és nő – állítja egy Dr. Jessica Esquivel nevű leszbikus, kék hajú kvantumfizikus, aki egy üres stadionban tartott erről előadást tök egyedül, magának.
Az állításából logikusan következik, hogy az univerzum bizony “queer”, vagyis az LMBTQ-felfogáshoz áll közelebb a világmindenség. De itt még nem áll meg a dolog, ebből is következik valami logikus, mégpedig az, hogy minden, ami az univerzum része, vagyis maga az ember is queer, és nem bináris, vagyis nem lehet férfi és női kategóriába sorolni. Értik? Ha nem, megpróbálok segíteni.
Szóval, amit én magam ebből rögtön megfejtettem, az, hogy a kommunista liberálisok annyira kétségbe vannak esve, hogy még mindig vannak férfiak és nők, sőt olyanok is, akik házasodnak és gyermeket vállalnak, hogy ki kellett találni valamit, ami annyira távol áll a mindennapoktól, hogy nagyon nehéz vitát indítani róla. Ezt egyébként Jessica az előadás közben el is mondja: kerek-perec kijelenti, hogy “valójában senki nem érti a kvantummechanikát”.
Ebbe persze ne nyugodjunk bele, próbáljunk meg az előadással kapcsolatban tudományos alapokon álló kérdéseket megfogalmazni. Én ezen az úton közelítenék:
Mint tudjuk a suliból, szubatomi részecskének nevezzük többek között az atom összetevőit, a nukleonokat és elektronokat is, és az egyébként eléggé hiányos tudományos ismereteim szerint az elektron például egy NEGATÍV elektromos töltésű elemi részecske, amely az atommaggal együtt kémiai részecskéket alkot, és felelős a kémiai kötésekért.
Ezzel szemben a proton szintén egy szubatomi részecske, jele p vagy p+. Töltése pedig POZITÍV elemi töltés. Vagyis akkor hogyan is van az, hogy a szubatomi szinten nincsenek bináris dolgok? Mert értelmezésem szerint ezek is a kvantumfizika részeit képezik, tekintettel arra, hogy a részecskefizika a fizika egyik ága, amely az anyag elemi összetevőit, a sugárzást és azok kölcsönhatásait vizsgálja, és a proton és a neutron is igencsak ide tartozik. Valóban érdekes.
De ha nincsen semmi értelme annak, amit az imént írtam, az akkor is száz százalékig biztos, hogy ez a nő nem normális. Ha valaki a kedves olvasók között akad esetleg fizikus, akkor legyen szíves megírni nekem, nem kizárt, hogy én értek félre valamit, és valóban minden részecske transznemű.
De van még egy vonal, amin elindulhatunk, hátha:
Egy másik érdekes állítást fogalmazott meg a “tudós”, mégpedig azt, hogy amikor a részecskék és a fizika legmélyére barangolunk, akkor azt látjuk, hogy ott a “queerség” és a “káosz” uralkodik. Nem kell hozzá tudósnak lenni, hogy az ember észrevegye rögtön, a queerséget és a transzneműséget tehát tudományos szempontból a káoszhoz hasonlítja Jessica, amivel kivételesen egyet tudunk érteni, hiszen ahogy azt a már közhelyes mondás tartja, az ember fejében akkor van a legnagyobb baj, a legnagyobb káosz, amikor már azt sem tudja, hogy fiú-e vagy lány.
Ezt már csak nagyon óvatosan próbálom megfogalmazni, hiszen tudjuk, hogy Dr. Jessica Esquivel egy fekete, mexikói, queer kvantumfizikus.
Apropó, tudják, hogy Albert Einstein vagy Nikola Tesla milyen szexuális beállítottságú volt? Ha nem, akkor az azért lehet, mert ők soha nem beszéltek erről, mert az ő tudományuk a saját jogán is megállt a lábán, illetve az előbb említett férfiak (ezt így leírhatom?) nem hülyeségeken gondolkodtak, ami még akkor is igaz, ha nem értjük, hogy pontosan min.
Na persze nem bírta kihagyni a tudósunk, hogy a szexuális beállítottságán túl még többet beszéljen magáról, és egy adott ponton önmagát a szubatomi megistenüléshez hasonlítsa, hiszen a kvantumvilág az szinte ugyanaz, mint az ő ADHD-ja, ugyanannyira vad és kiszámíthatatlan. Lefordítom: Én, Én, Én! Ismerős, ugye? Ja, és egyébként ez a mentális zavar az, ami segít neki megoldani a legnehezebb egyenleteket egyik pillanatról a másikra, vagyis a mentális zavarok jók, például a transzneműség is. Ezt persze nem mondta ki, de reméljük, mindenki érti.
Mondanám egyébként, hogy meg vagyok döbbenve ezen az egészen, de a haladó, liberális oldalon már egy ideje hozzá vagyunk szokva ahhoz, hogy senki nem tudja, mit beszél, mit akar, mi a valóság, de mindenkire rá akarják kényszeríteni az általuk nagyra becsült káoszt. Úgy tűnik, hogy eljött a kvantumrészecskék ideje, hogy ők is áldozatul essenek az indoktrinációnak, aztán jöhet hamarosan a sértődés, amikor a kvark-gluon plazma a nagyenergiájú részecskegyorsítókban nem randizik a leptonokkal a barionok szado-mazó bulijában. Bár nem tudom, mik ezek, mindenesetre hallatlan diszkriminációról tenne ez a szomorú eset tanúbizonyságot.
A végére tartozom egy vallomással: összesen 7 percet voltam képes a videóból megnézni. Ha Önök többre képesek, kérem meséljék el, hogy mi volt a vége.
Veető kép: The Tilted Glass
Facebook
Twitter
YouTube
RSS