Ghaith Pharaont tizenegy különböző néven, négy különböző születési dátummal és két különböző születési hellyel körözi az Egyesült Államok – írja a MagyarIdők.hu. A portál szerint az USA felemás viszonyt ápol az üzletemberrel, mivel bár az FBI körözi, a Pentagon 2008-ban mégis 120 millió dolláros megállapodást kötött az egyik pakisztáni érdekeltségével. Külön érdekesség, hogy éppen az amerikai titkosszolgálati szervek akadályozták az üzletember azonisítását azzal, hogy visszatartották a hiteles információkat.
A Magyar Idők információi szerint Pharaon az utóbbi néhány évben többször járt Európában, és nemcsak Magyarországon, de Franciaországban, valamint Spanyolországban is. Az üzletember 1991 óta van az FBI körözési listáján, a schengeni országok – így Magyarország – rendvédelmi szervei sem fogták el a férfit. A portál úgy tudja, a problémát az okozhatta, hogy a „nagyon veszélyesnek tartott” férfit az amerikai hatóságok 11 különböző névvel, négy eltérő születési idővel és két különböző születési hellyel körözték. Információk szerint a 11 Pharaon került be az Interpol zárt körözési rendszerébe. Mint az kiderült, Magyarországra olyan adatokkal rendelkező Pharaon, aki a körözésekben szerepel, egyáltalán nem lépett be. Az amerikaiak által égen-földön keresett Pharaon a körözési káosznak köszönhetően könnyedén utazgatott Európa-szerte, a franciák, a spanyolok és a horvátok sem tudták azonosítani az FBI által kerestetett Pharaonnal.
A portál arról is ír, az amerikaiak korábban korán sem idegenedtek annyira Pharaontól, mivel üzletembernek Grúziától Pakisztánig vannak érdekeltségei, bár az FBI körözi, a Pentagon 2008-ban mégis 120 millió dolláros megállapodást kötött az egyik pakisztáni érdekeltségével. A MagyarIdők.hu ugyanakkor utal arra, titkosszolgálati játszma is állhat a szövevényes ügy hátterében. A portál informátora is arra utal, hogyan kerülhetett ki a Belügyminisztérium szaudi nagykövetnek írt levele egy nappal később egy ellenzéki párt közösségi oldalára.
Az ujjlenyomatokkal kapcsolatban az is kiderült, a Ghaith Pharaon schengeni vízumot kérő lapjához mellékelt ujjlenyomat nem egyezett az Interpolon nyilvántartott személyek egyikével sem, és az FBI valamilyen okból nem juttatta el a hiteles ujjlenyomatot az Interpolnak. A BM végül többször is megkérte az amerikaiakat, hogy küldjék meg a kérdéses ujjnyomatot. Az először átküldött minták azonban használhatatlannak bizonyultak. Másodjára már összehasonlításra alkalmas ujjnyomat érkezett, amelyet össze lehetett vetni a vízumkérő lapon szereplővel. Ezek egyezőséget mutattak, így már semmi akadálya annak, hogy az Interpol listáján szereplő körözött személyt azonosítsák és azonnal elfogják, ha az ország területére lép.
Teljes cikk itt olvasható.
Forrás: MTI
Fotó: magyaridok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS