A magyar kormány elsődleges feladata a gondoskodás a magyar emberek biztonságáról, ezért 2015 óta Magyarország szigorúan és konzekvensen őrzi a magyar-szerb határt – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán az M1 aktuális csatornán.
Bakondi György azt mondta, tíz éve permanens jelenség látható: tömegesen érkeznek a spanyol, az olasz és a görög migrációs főútvonalakon Európába a migránsok, évente mintegy egymillióan jönnek okmányok nélkül, pénzért, a szervezett bűnözés segítségével, majd nyaranta hazajárnak szabadságra.
Magyarország 2015 óta konzekvensen és szigorúan őrzi a magyar-szerb határt, ami miatt folyamatos politikai és médiatámadások érték a kormányt, most pedig nyolcvanmilliárd forintnak megfelelő összegű bírságot rótt ki az Európai Unió Bírósága, valamint napi 400 millió forintot kellene fizetnie az országnak mindaddig, amíg meg nem szünteti a határellenőrzést – számolt be róla a főtanácsadó.
Bakondi György elmondta, hogy erre válaszul Magyarország pert indít, mivel a schengeni külső határ védelmére Magyarország több mint 700 milliárd forintot fordított kilenc év alatt, jó lenne, ha ennek legalább az 50 százalékát megtérítenék.
Ha pedig meg kell szüntetni a határőrizetet és minden érkezőt beengedni, akkor a belépőknek “egyirányú, csak oda szóló jegyet biztosítunk Brüsszelbe”
– tette hozzá. A főtanácsadó arról is beszélt, hogy a határőrizetnek köszönhetően Magyarországon nincsenek terrorcselekmények, nincsenek no-go zónák, nincsenek tömeges visszaélések a szociális ellátórendszerrel, nincsenek muszlim vallású, magukat menekültnek hazudó illegális bevándorlók, nem történnek naponta késes merényletek és nők elleni erőszakos cselekmények.
Ha pedig “engedik nekünk, hogy a külső határ őrizetével az európai belső határral élő országok biztonságát is segítsük, akkor ezt megtesszük”
– hangoztatta Bakondi György.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS