Naivan azt gondolhatnánk, hogy 3606 napja de facto nincs SZDSZ, de óriásit tévednénk. A valóság ezzel szemben az SZDSZ eredeti nevében rejlik, amely még nem rejtette véka alá, hogy ez egy hálózat. Így tehát a helyzet az, hogy legalább 32 éves az SZDSZ, de tulajdonképpen ennél is jóval régebben létezik Magyarországon. Attól, hogy ennek a hálózatnak, ennek a hidrának az egyik jelentős karja egy évtizede leszáradt, a lény tovább él. Tulajdonképpen ugyanezt mondták el a balliberális Klubrádióban, ahol Kőszeg Ferenc volt a vendég – vette észre a Mandiner. Ő már csak tudja, hiszen egyaránt alapítója volt az SZDSZ-nek és a Magyar Helsinki Bizottságnak.
Az ún. demokratikus ellenzék a 70-es évektől volt aktív, és balról támadta a Kádár-rendszert – ennek a marxistákból és újbaloldaliakból álló csoportnak volt prominens figurája Kőszeg Ferenc. Előbbi korszakról a Klubrádió Szabadság, Elvtársak! című műsorában azt állította, hogy a ’80-as években a demokratikus ellenzék alapvetően az emberi jogokkal foglalkozott és teljesen elfelejtette a marxizmus megvalósítását. Az 1956 után a hatalomból kiszorított sztálinisták gyerekeivel szépen megtűzdelt „demokratikus ellenzék” persze az emberi jogok témájával is remekül tudta támadni a Kádár-rezsimet, és népszerűség-növelésre sem volt rossz.
A rendszerváltás után országgyűlési képviselő lett Kőszeg Ferenc, az MSZP-vel kötött 1994-es koalíciót szavai szerint ellenezte, de pártérdekből megszavazta azt. Ez utáni időszakát bizonyos fokig megélhetési politizálásnak tartja, hiszen kiszámolta: vagy négy évig politizál még, aztán elmehet nyugdíjba, vagy legalább tíz évig kéne dolgoznia. Kőszeg Ferenc életművének másik drágakövéről, a Magyar Helsinki Bizottságról is kedves dolgok derültek ki. Elmondta például, hogy
nem nagyon lehet emberi jogi ügyekben megszólalni úgy, hogy az nem politikai térben legyen.
Igaz, hozzátette, igyekeztek nem csak jobboldali kormány idején tiltakozni, például a 2006-os rendőri fellépés ellen. Szép beismerése annak, hogy alapvetően politikai bunkósbotként használják az emberi jogokat, főleg jobboldali kormányok ellen, de ennél erősebb is elhangzott.
A Helsinki Bizottság anyagi fedezetéről elárulta, hogy Soros alapítványhálózata, az Open Society Foundations (OSF) is „benne volt a bizottság támogatásában”, de mivel sokat foglalkoznak menekültüggyel, így az ENSZ menekültügyi főbiztossága (UNHCR) pénzalapja is támogatja őket. Az, hogy az OSF benne volt a Helsinki Bizottság támogatásában, egész pontosan azt jelenti, hogy rendre ez a szervezet szippantja fel a legtöbb vagy az egyik legtöbb pénzt az OSF magyarországi pénzosztásaiból. Más kérdés, hogy ez a sok tízmillió forint csak a szervezet támogatásainak alig harmadát teszi ki, hiszen most már nagyobb pénzt szakít az ENSZ politikailag szintén erősen elfogult alszervétől. Kőszeg állítása szerint nem csekély összeg jön az 1%-os adóhozzájárulásból, ám ez legfeljebb pár százezer forintot jelent a százmilliós nagyságrendű össztámogatásban. Ekkora hát a civil oldalról serényen politizáló Magyar Helsinki Bizottság társadalmi bázisa.
Szénási Sándor műsorvezető úgy összegezte a beszélgetést:
azt lehet mondani, hogy az SZDSZ eltűnt, megszűnt, de mégse igazából, hiszen a Helsinki Bizottság az SZDSZ édes gyermeke és itt van és sajnos virul, mert sajnos van dolga.
Hát igen, amíg a nemzetek fölötti, globalista hatalom nem veszi át a teljes irányítást az életünk fölött, addig az SZDSZ-nek lesz megbízatása, és itt lesz köztünk.
A teljes beszélgetés ITT hallgatható meg.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS