Pesti Srácok

Bányai Gábor megküzdött a halállal, most az életre és a visszatérésre készül

Bányai Gábor megküzdött a halállal, most az életre és a visszatérésre készül

Bányai Gábor fideszes parlamenti képviselő februárban Kiskunhalason került mélyaltatásban lélegeztetőgépre, miután elkapta a koronavírust. Március közepén átszállították Szegedre, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központba. Előfordult, hogy egy időben öt géppel segítették orvosok és ápolók a szerveinek működését, az életben tartását. A politikus szíve kétszer megállt, noha a legkritikusabb időszak túlélését éppen a szívének köszönhette. Két alkalommal járt bent nála Rónaszéki Gábor egykori jánoshalmi plébános is, hogy feladja neki a betegek szentségét, amely mind a két alkalommal csodás javulást eredményezett. Orvosai csodának tartják, hogy végül életben maradt. Bányai Gábort egy hete Balatonfüreden kezelik, ahol egy rehabilitációs program keretében segítik teljes felépülését.

Bányai Gábor interjút adott a halasmedia.hu-nak, amelyben az utóbbi hónapok emberfeletti küzdelméről beszélt:

Az országgyűlési képviselő állapota május közepéig folyamatosan romlott; a hirtelen pozitív fordulat Pünkösd idején következett be. A politikus elmondta:

PestiSracok facebook image

Bányai Gábor a halálközeli élmények kapcsán Istennel is kapcsolatba került:

A politikusnak a felépüléshez hihetetlen erőt ad a családja szeretete, a kollégák, barátok aggódása, törődése. A tervek szerint nyár végéig marad rehabilitáción, aztán reményei szerint a közélethez is visszatérhet, hiszen ahogy mondta:

Forrás: halasmedia.hu; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!