Az ABC News szerint Bill Clinton volt elnök lehet azon személyek egyike, akire a Jeffrey Epsteinnel kapcsolatos titkosított dokumentumokban John Doe álnéven hivatkoznak. A Fox Newsnak Alexandria Hoff hétfőn arról számolt be, hogy „nem Clinton az egyetlen nagy név, akit várhatóan szabadon engednek”.
A beszámolók szerint több helyen is szerepel a John Doe álnév a gyanús körülmények között elhunyt Jeffrey Epstein ügyében. Az angolszász jogrendszerben gyakori, hogy álnevekkel helyettesítik az érintetteket, ilyen a John Doe, vagy a Richard Roe nevek is, amely eljárás gyökere egészen a középkori Angliáig nyúlik vissza. Az Epstein-ügyben ugyanakkor csak az iratok titkosításának feloldása után derülhet ki, hogy kit, vagy kiket takar a John Doe álnév.
Több mint 150 személyt csak John vagy Jane Does néven azonosítanak, de a jogi maszk hamarosan lekerül
– mondta Hoff hétfőn a FOX & Friends című műsorban. Múlt hónapban egy New York-i szövetségi bíró elrendelte több tucat olyan dokumentum feloldását, amelyek a néhai, kegyvesztett pénzemberrel kapcsolatba hozható személyeket említenek.
A manhattani szövetségi bíró úgy ítélte meg, hogy nem indokolt a dokumentumok pecsét alatt tartása egy Epstein-vádlóval kapcsolatos ügy indokolásában
– jelentette Hoff.
A dokumentumokat várhatóan nem módosítják, és már holnap nyilvánosságra hozzák, és a megnevezettek között lesz Bill Clinton volt elnök is
– tette hozzá.
Az ABC News vasárnap közölte, hogy Clintont megnevezik, de nincs arra utaló jel, hogy a lepecsételt iratok bizonyítékot tartalmaznának a volt elnök törvénytelen magatartására. Az ABC News szerint Clintont több mint 50-szer említik a leszerkesztett iratok. A dokumentumok várhatóan sok személyt azonosítanak, köztük munkatársakat, áldozatokat, nyomozókat és újságírókat, akik az üggyel foglalkoztak. Egyes nevek továbbra is pecsét alatt maradnak, beleértve azokat a kiskorú áldozatokat, akik soha nem beszéltek nyilvánosan az esetről, és egy személyt, akit a bíró szerint egy riporter tévesen azonosított feltételezett elkövetőként.
Mint ismert, a 2019 augusztusában börtöncellájában elhunyt Epstein szexuális szolgáltatásokra szakosodott, kiterjedt hálózatot működtetett. 2008-ban el is ítélték, miután beismerte, hogy szexuálisan bántalmazott egy 14 éves lányt. 2019-ben ismét őrizetbe vették szexuális bűncselekmények gyanújával. Emberkereskedelemmel és kiskorúak megrontásával vádolták.
Paul Krugman közgazdász, a New York Times publicistája nem sokkal Epstein öngyilkosságának híre után azt írta Twitter-oldalán:
Akkor is nagyon gyanús lenne nekem Epstein öngyilkossága, ha kiderülne, hogy tényleg öngyilkos lett. Tudják, miért? Az Epstein-ügy már önmagában is mutatja, hogy paranoid fantáziavilágban élünk.
Krugman bejegyzése volt az első, amely felvetette Amerikában, hogy gyanúsak lehetnek a milliárdos halálának körülményei. Azóta újságírók és politikusok egyaránt megfogalmazták kétségeiket, a közösségi médiát pedig elárasztották az öngyilkosság tényét kétségbe vonó bejegyzések és viták.
Egy pasas, aki az információival tönkretehette volna gazdag és befolyásos emberek életét, meghal a börtönben. Kiszámíthatóan… az oroszok?
– írta Twitteren Joe Scarborough, az MSNBC televízió ismert szerkesztő-műsorvezetője. Claire McCaskill demokrata párti szenátor szintén Twitteren fejtette ki véleményét.
Hogyan kötheti fel magát valaki, aki megfigyelés alatt áll. Ez lehetetlen. Hacsak nem…
– írta a Missouri-i szenátor, nem fejezve be a mondatát. Jeffrey Epstein már nem állt a korábbi öngyilkossági kísérlete miatti szigorú megfigyelés alatt. A legnagyobb politikai vitát az keltette, hogy Donald Trump elnök az eset utáni napokban újra közölte Terrence K. Williams színész egyik Twitter-bejegyzését, amelyben a színész közzétette Epstein és a Clinton-házaspár fotóját, mellé pedig azt írta:
Jeffrey Epsteinnek információi voltak Bill Clintonról, és most halott.
Forrás: Fox News/ABC; Fotó: FOX
Facebook
Twitter
YouTube
RSS