
A két világháború a nyugati rendszeren belüli háború, másképp fogalmazva polgárháború volt, nem pedig világháború, még annak ellenére sem, hogy az egész világra kiterjedtek – írja Byrappa Ramachandra, aki fontos kijelentést is tesz, mégpedig azt, hogy az ukrán konfliktus nem a harmadik világháború, mert az elsőt és a másodikat senki sem vívta meg. De ha nem világháború, akkor mégis mi? Hogyan minősíthetjük? – teszi fel a kérdést a szerző.
A két világháború a nyugati rendszeren belüli háború, másképp fogalmazva polgárháború volt
– írja cikkében Byrappa Ramachandra.
A szerző úgy véli, ezt még Japán részvétele sem cáfolja, hiszen az ország 1895-től kezdve vívott háborúi is rendszeren belüliek voltak, mer Japán felismerte, hogy a Nyugat nem fogja egyenrangú partnerként kezelni, ha nem rendelkezik jelentős birodalommal.
Dél-Ázsia, Délkelet-Ázsia, Afrika, a Közel-Kelet és Dél-Amerika részvétele 1914-ben és 1939-ben sem volt önkéntes, ezek a területek ugyanis egy európai birodalmi/félbirodalmi rendszer részei voltak. Az első és a második világháború tehát nem is világháborúk voltak, hanem rendszeren belüli háborúk, annak ellenére, hogy az egész világra kiterjedtek
– fejti ki Ramachandra, aki szerint Németország, Olaszország és Japán későn érkező tagként vitatta a globális nyugati rendszerben elfoglalt helyét, amely a háború kirobbanásához vezetett.
Kifejti, hogy a színfalak mögött további ideológiai rendszerviták voltak, az ideológiai kérdés pedig a következő volt: hogyan fogjuk kezelni a nyugati posztimperialista rendet? Ezúttal a rendszeren belüli konfliktus a kapitalizmus és a kommunizmus között zajlott, nem pedig a már meglévő hatalmak és a későn jöttek között.
E konfliktus végeredménye a világ többi részének további rendszerszintű integrációja volt a nyugati rendszerbe, ennek alapján tehát az ukrán konfliktus nem a harmadik világháború, mert az elsőt és a másodikat senki sem vívta meg.
Hogyan tudjuk kontextusba helyezni?
Véleményem szerint az ukrán konfliktus az egyik első nagy civilizációs háború, amely a nemzetállamok végét jelzi. A nemzetállam eszméje a francia forradalommal és az emberi haladás gondolatával kezdődött, azzal az elképzeléssel, hogy az emberiség az anyagi fejlődés révén egyesíthető. E folyamat ésszerű megvalósításához a jó és funkcionális kommunikáció miatt szükség volt az emberek nyelvi felosztására, a területi és közigazgatási határokkal együtt. Az elképzelés vonzónak tűnt, de a valóságban a Nyugat a „nemzetállamot” fegyverként használta a civilizációk elpusztítására, valamint az állandó ellenségeskedés és háború légkörének megteremtésére.
– fejti ki Ramachandra, aki szerint sok elit közösség számára időbe telt, amíg rájöttek, hogy a „nemzetállam” ideológiájának követése valójában öngyilkosság volt, és ezt ismerte fel Vlagyimir Putyin is.
A Nyugat – különösen a britek – Ukrajnát gyújtózsinórként próbálták felhasználni, hogy meggyújtsák a több mint 50 nemzetből és négy vallásból álló orosz civilizációt. Ebből a logikából nyilvánvalóvá válik, hogy ha Oroszország nem cselekszik időben, akkor az, ami Ukrajnában 2012 óta történt, egzisztenciális fenyegetéssé válik. Civilizációjának és területi integritásának egysége nélkül Oroszország egyik napról a másikra eltűnik, hasonlóan ahhoz, ami a kommunista rendszer összeomlásakor történt.
– írja.
Tehát Putyin elnök azért döntött a háború mellett, mert nem volt alternatívája civilizációja megvédésére. Az ukránok a maguk részéről háborút folytatnak az orosz civilizáció ellen. Nem azért, hogy független nemzetállamuk legyen, hanem hogy az európai és transzatlanti civilizáció részei lehessenek.
Ennek alapján kifejti, hogy Lengyelország sem véletlenül csinálja, amit csinál: szerinte a lengyel nemzet egyre inkább úgy gondolja, hogy képes a mesterhármasra. Először is a szláv világ új civilizációs bázisává válhat Horvátországtól Ukrajnáig. Miután Ukrajna csatlakozik az Európai Unióhoz, Lengyelország megszilárdíthatja pozícióját az EU vitathatatlan vezetőjeként. Közben szerinte a francia–német páros a közeljövőben összeomlik, mivel a NATO elsőbbséget szerez az EU-val szemben.
Ramachandra kifejti, mielőtt világháború lenne, ez a konfliktus Lengyelország előkészítő csatája Oroszország tervezett meghódításában. Úgy véli, ez nem világháború, hanem Lengyelország Schlieffen-tervének megvalósítása Európa uralmának megszerzésére, és annak ellenére, hogy közel sem biztos, hogy Oroszország meghódítása ilyen egyszerű vagy könnyű lesz, az Európai Unió feletti uralom elkerülhetetlen.
A szerző szerint mindez a civilizáció hiányát mutatja Európában, legalábbis a civilizációs felelősség egyértelmű hiányát a perifériák ellenőrzésében.
Önmagában az, hogy megengedték Lengyelországnak, hogy új centrumként képzelhesse el magát, a tisztánlátás szégyenletes hiánya volt. Ebben a tekintetben a háborúért és annak borzalmaiért az Európai Uniónak is osztoznia kell a felelősségben.
– írja.
A Teljes írás ITT olvasható.
Vezető kép: xxszazadintezet.hu
Hello szia
2023-03-10 at 15:55
AZ összes negatív komment abból indul ki hogy Indiából ( Ázsia szemszögből)nézi a professzor úr a történéseket nos mint tudjuk az ELTE-n tanít igyhat biztos nagyon messziről láthatja a dolgokat hisz nap mint nap bejár előadást tartani az ELTE re (Budapestre)
Tudjatok Európába
“Minden tiszteletem e tájékozot kommentelőké”
kanigunda
2023-03-01 at 15:32
Szerintem van rendszer abban amit mond a kormosképű.
Japán csak formailag lépett be Pearl Harbor megtámadásával a háborúba. Nézzük meg ekkor már hol voltak
a császári csapatok jelen! Korea, Mandzsúria, Port Arthur stb. Nem úgy tűnik, hogy a csetepaté 1941-ben
kezdődött volna. Japán részről ez csupán a folyamat egy eleme volt. Csak egy elnevezés a VH. mert így a
nyerteseknek tetszetősebb.
Nem igazán tudom, hogy Dél- és Közép-Amerikában hol voltak háborús mozzanatok. A németek meg egy jó darabig
csak a szomszédaikat vegzálták. Innen nézve akár stimmelhet is a polgárháború. Anglia közvetlem megtámadása
sem volt olyan nagyon politikailag szándékolt dolog. Vélemények szerint Ernst Udet öngyilkosságát részben az
is magyarázza, hogy nem tudta a tényt, miszerint Németorzság csak taktikai és nem stratégiai légierőt volt képes
olyan rövid idő alatt létrehozni az igazi döntéshozóknál elfogadtatni. Így aztán a Luftwaffe a nem megfelelő
termelési előkészítés miatt úgy járt Anglia fölött ahogy. Szóval ez a meglepő világháború olvasat nem is annyira
vad mint elsőre gondolnánk.
Azt meg csak a vak nem látja, hogy a polákok mostanság igencsak egy számmal nagyobb cipőt vettek fel.Oroszország
TELJES elfoglalása tényleg hülyeség de az oroszok szétesésén sokan munkálkodnak, sokan tervezgetik.Szóval ez sem
egy új ötlet. Meg aztán nyugodtan lengedezhet Moszkvában a piros-fehér zászló ha a zseton a csillagos-sávoshoz
csörgedezik.
Pankovics Lujza
2023-03-01 at 11:09
Jó a megközelítés, mert “kívülről” jön. De nem értek mindenben egyet. Az elemzők csak egy dolgot szoktak elfelejteni: Az atom fegyvert! Oroszország abban az esetben, ha súlyos helyzetbe kerül, például már majdnem legyőzték, akkor ELSŐKÉNT minden atomfegyverét beveti. Nyilvánvaló, hogy az atomcsapásokat az amerikai Sziklás-hegység alatt túl lehet élni, de az angol-szász uralom nem éli túl. Akkor meg minek erőltetik?
TS
2023-03-01 at 10:19
Az azért fantazmagória, hogy a lengyelek meghódítanák Oroszországot! Sőt, marhaság.
Már a hatalmuk csúcsán sem sikerült Moszkvát megtartaniuk a 16. században, és utána sem tudták megvédeni a területüket. Bár a jövő nem kész, lezárt egység, ami ránk vár valahol.
lhotx
2023-03-01 at 10:07
Lengyelek ügyében: kényszerpályán vannak, két veszedelmes tűz között — nem tudom, lehet-e őket azzal vádolni, hogy birodalmi üzemmódra kapcsoltak(?) Szerintem, nemzetként nagyobb az összetartás bennük.
JA, IGEN! És nagyon tetszett a szinte kimondott véleménye, hogy LENGYELEK NE AKARJANAK BIRODALMAT. De miért, ne akarnának? Ha — mint bizonygatják — az annyira jó dolog!! (Vagy pedig ANNYIRA jó dolog, hogy akárkinek nem is szabad csinálnia. Aha…)
lhotx
2023-03-01 at 09:56
Birodalmi fejesek és kedvezményezettjeik éltetik a birodalmakat, mint a népirtásoktól mentes, legszebb utat a fényes jövőbe. Meg vagyok lepetve.
Több következetlensége mellett a legszebb, amikor a nemzetállami működés leszólása után, STATISZTIKÁVAL (miért nem inkább birodalmisztikával?) bizonygatja, hogy Franciaország melyen szépen visszaépült azóta, hogy nemzet helyett birodalmilag együtt húz Németországgal — ahelyett, hogy azokban versenyezne vele, amikkel korábban OLYANNYIRA felépítette magát. Nahát!!
proton
2023-03-01 at 09:07
Érdekes új megközelítés és információ Lengyelországgal kapcsolatban.
Mi naívnak és oroszfóbiásnak hisszük őket.
Most azt olvassuk hogy mohó birodalmi törekvéseik vannak.
K
2023-03-01 at 08:53
Az “etnikai manipulációt” mint katonai harci eszközt alkalmazó USA jelenleg “kihúzta a gyufát” azzal , hogy a “soknemzetiségű ” Oroszországgal került szembe, húzott ujjat vele, mert Oroszország eleve soknemzetiségű.
Így az USA nem tudja az oroszokkal szemben alkalmazni az etnikai manipulációt ugyanolyan eredménnyel , mint azt Európával szemben tette.
Ugyanez a helyzet Kínával és Indiával kapcsolatban is, az USA tehetetlen lesz ezekkel az országokkal szemben.
Az USA Kínával való szembenállásának csak egy csipetnyi része a Huawei körüli gazdasági háború.
Joris
2023-03-01 at 08:21
A háború az háború. Akár világháború, akár helyiek hadviselése egymás ellen.
Három fontos oka, következménye és célja van:
1/ eltérő kultúrák, népek gyengítése,
megváltoztatása, ellehetelenítése.
2/ emberölés
3/ rombolás.
Megjegyezném, hogy Sátánnak is van három jellemzője:
1/ Mások bevádlása
2/ “emberölő kezdettől fogva”.
3/ Sátán neve: diabolos (azaz szétdobáló)
Sokan ott tévednek, hogy a tudományos, technikai fejlődést, haladást tartják a civilizációk, benne az emberek legfőbb javának.
Holott az ember teremtettségénél fogva erkölcsi lény, s mint ilyen: a jólét, a kényelem, a kellemesség bálványai valójában mitsem érnek.
“Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, lelkében pedig kárt vall? Vagy mit adhat az ember váltságdíjul a lelkéért?” (Máté 16,26)
Arról már nem is beszélve, hogy a Föld egy véges rendszer, s így növekedésünk feltételei igencsak behatároltak. Még az úgynevezett ” fenntartható fejlődés” is fából vaskarika.
Hesslerezredes
2023-03-01 at 08:14
Egy szinte végtelenül sokszínű (sok-nemzetű) India-i ember nem nagyon mondhat mást.
Abban igaza van, hogy a nemzetállam fogalma is történelmi képződmény.
Előtte főleg az uralkodó személye és az általa uralt terület jelentette a – nem nemzetet, hanem – országot.
És valóban a francia forradalom deklarálta ezt először nyilvánosan.
Elvileg meg lehetne haladni, de a nyelvi határok akkor is erősen elválasztanak.
Ezt is túl lehetne lépni mondjuk az INTERLINGUA bevezetésével (az angol helyett).
Ehhez azonban az emberi tudat jelenlegi huzalozását kellene alapvetően megváltoztatni.
Az meg belátható időn belül lehetetlen.
Marad a sztálini nemzetfogalom (aminél máig nincs jobb, már ha ez egyáltalán jónak nevezhető).
K
2023-03-01 at 08:02
Szerintem igaza van Ramachandrának , különösen most, amikor az Európai Unió és Európa végleg gyarmati sorba süllyedt, és el lett árasztva gyorsan szaporodó bevándorlókkal.
Európa megszűnt, minden szempontból.
Most az ukrán háborúval az USA gőzhenger tovább lépett a következő állomásponthoz, aminek legfőbb célja az oroszok felszámolása és felőrlése, ami el fog tartan egy pár évig.
A világháború , vagy a háború az egy nagyon relatív fogalom.
Sajnos a II. Világháború óta a Föld legtöbb területén volt már háború , és jelenleg is egy időben több helyen van háború a Földön.
Tehát lehet azt mondani hogy jelenleg már világháború van.
A háborúnak több formája van, az I. Világháború előtt azt a kifejezést használták hogy “furcsa” háború, ami az akkori legfrissebb haditechnikát jelentette, mégpedig a tengeralattjáró háborút.
Ma sok különböző technikai kütyü van, amit szeretnének azonnal háborúban kipróbálni, és így “Új fogalmak” születnek, mint például a “hibrid háború”, ami nemcsak a modern kütyük használatát jelenti, hanem szabálytalan civil egységek háborúba való “belekeverését” is jelenti, mint például a szoftver hackerek civil közreműködését, annak ellenére hogy vannak katonai hackerek.
De belekeverednek a háborúba lakótelepi civilek is, mint például Ukrajnában , és ez is hibrid háború….
Jelenleg a legújabb szempont az, hogy katonai szinten is felemelkedtek olyan tényezők mint India és Kína, mely államokban a “nyugati kultúra” rengeteg vérengzést és népírtást folytatott.
Ezen hatalmak szempontjából a megszűnt Európa csak egy jelentéktelen tényező, és nem ismernek el olyan fogalmakat mint a “világháború”, amely fogalmat európai szempontból határoztak meg.
India és Kína a “világháborút” a saját érdekeik alapján fogják ( mint fogalmat ) meghatározni, és abban Európa egy gyűlölt és jelentéktelen szempont lesz.
Gyakorlatilag Ramachandra ezt fogalmazta meg, és ebben neki igaza van a saját szempontjából is.
odu
2023-03-01 at 07:19
Mivel ejrópában volt már “százéves” háború, könnyen lehet még csak az elsőnél tartunk, pár apró tűzszünettel.Majd hat-hétszáz év múlva kiderül, mit írnak róla.A mostani helyzet is világháborús, naponta pletykálnak kínai, iráni támogatásról az oroszoknak, sőt indiánok is veszik az embargós ruszki olajat.
TS
2023-03-01 at 07:09
Érdekes olvasni másféle véleményt, mint az európai. Ő(k) így látja(látják). Megmutatja, hogy szerintük az európai civilizáció fölénye véget ért. Ami azért korai ítélet. Főleg a tudományban! Lehet, hogy a gazdaságban így tűnik, de a nagy elméletek és fejlesztések még mindig “fehérek”.
Győző
2023-03-01 at 03:38
moliere 2023-02-!
Mindkettő mögött ugyanaz a háttérhatalom mozgott, Hitlert is azok építették föl.
Ő sörözött, Gyurcsány viszkiben pancsol.
Veletek
2023-03-01 at 03:24
Az ELTE-n oktatja az új generációt. India mindkét világháború alatt a környezeti országokkal együtt tudtommal gyarmat volt. Himnuszuk a N.- Britannia-val egyenlő volt. ” Isten, óvd kegyes királyunkat, Éljen soká nemes királyunk,… ” Oroszország nemzetállam, mert a többségi etnikum orosz nyelvi kultúrája és történelme alapozza meg az együvé tartozást. Igaz, hogy a nemzetállami struktúrák felszámolása, pontosabban a feloldása a részcélok közé tartozik, s ezek közül Oroszország erős bástya és megszüntetésével a király nem tud rosálni. Képzeljünk el egy olyan európai egységet, ahol már nincsenek részállamok, s egy beszélt nyelv van , haza fogalma megszűnt, csupán egy zászló van, amin egy csillag van. Az Európai Egyesült Államok kifejezést is felejtsük el , az csupán beetetés a bal-liberális emberek felé. Helyette: Európai Kontinens Egysége lesz, amit az Európai Kontinens Tanácsa vezet. Nos e tervező erő ellen feszül be Magyarország a több mint 1100 éves történelmi haza identitásával. Ez hátráltatást jelent a nagy terv számára, s ezért támadni” kell ” !
csakafidesz
2023-03-01 at 01:05
A feketék és más ilyen nagy emberfajták kikérik maguknak, hogy a “Világ” szót az ő szapora népeik nélkül említeni merik. Ezek vegyék tudomásul, ha a világ kétharmada lángokban áll, nos az világháború. (Afrikában is háború, Egyiptomtól Casablancáig.) Inkább örüljenek, hogy nem bombázták Delhit vagy Brazzaville-t.
Girolámo
2023-02-28 at 22:50
Amerika+Európa az egy galeri.A világbirodalom közepe,melyhez így vagy úgy de kapcsolódik mindenki más.
A vezetés azé az Usáé,amely kitartja a Nátót.
Ukrajna+Oroszország,az egy legyőzhetetlen erő.Ezt a kérdést most oldják meg.
A lengyeleket ismerik,arra használják,amire szokták.
Emberi világ a “mi” világbirodalmumkban nincs.Mert az embertelensége teljes válságot idézett elő az élet minden területén.
És mi is tudjuk,hogy ez nem egy népjóléti ügy.
Az eddigi megszokott életet a “régiek” élték.
A ma emberének egész más alapvetései vannak.Mi is kb 35 ezerrel fogyunk minden évben.
A legkorszerűbb technikákkal és technológiákkal is csak elzülleni sikerült.
Az ezerévekkel ezelött is bebukott nagyvárosért áldozunk fel mindent,és a tegnapi filmeket a mai színészek nem tudják értelmezni,eljátszani,csak majmolni.
Gazdi is látja ezt,a régi lépéselőnyét tartja.Jönnek majd ezek-azok.De nem is találtunk ki semmit ez az igazság.
moliere
2023-02-28 at 22:46
Hogy Lengyelország miért kap ilyen kiemelt szerepet? Mert az angolszászok azt látják, hogy ez a buta népség annak ellenére, hogy az angolszászok hogy megvezették mindig őket is, még mindig anglomán, amerikaimádó, és ha teljesítménye nem is, de gyűlölete a szomszédai iránt megbízhatóvá teszi. Náluk nincs jobb erre a célra: Oroszország és Németország féken tartására egyszerre. Szerintem is felelőtlenség, ez a terv nem fog működni. Lengyelország ugyan nem gyengébb nép, mint a német, de gyengébb, mint az orosz, és pláne gyengébb, mint a kettő együtt. Az ukránok pedig… lesznek ukránok?
A nyugatiak (angolok, franciák) ebben nem vesznek részt, mert ebben george szarosh úrnak igazat adok, ők már a szót sem merik kiejteni, hogy hullazsák. (A velszi rögbiszövetség ötven év után kitiltotta a nem hivatalos szurkolói himnuszt a válogatott meccseiről, amit nyolcvanezren szoktak harsogni: Tom Jones Delila c. dalát. Mivel nőellenes, hímsoviniszta, és erőszakra buzdít. Szerintem még egy finomlelkű akadémiai irodalmár sem tudja szebben megfogalmazni, hogy mik is a mai nyugat-európai népek, mint hogy szánalmas nyálas puncik. Ha innen nézem, tényleg nagyhatalom Lengyelország… 🙂 )
moliere
2023-02-28 at 22:34
Jelentősen eltér a véleményem. Pont Japán és az Egyesült Államok voltak két olyan eltérő világ, amely a második világháborút mindenképpen “világháborúvá” avatják. Valószínűsítem, hogy az első világháború nyugati, osztozkodós jellege szülte ezt a gondolatot, de mivel rendszeresen megfogalmazódott már akkoriban is, hogy a “világ újrafelosztása” van napirenden, és ez a német cél, ezért az is világháború volt. Függetlenül attól, hogy egy nem európai embert nem érint kellemesen, hogy a “világ újrafelosztása” című projekt őket is, nem európaiakat is, mint passzív elszenvedőket is érintette. (Egyébként annyira nem is elszenvedői voltak, mert pont a két világháború – vagy ahogy néhányan egyben az egészet hívják, a második harmincéves háború – teremtette meg azt az új világhelyzetet, hogy az európai, nyugati elnyomás alól kiszabaduljanak a nem európai gyarmatok. A Nyugat ellen lehet, és talán kell is lázadni, de ha ez megint úgy történik, hogy párhuzamosan a valóság ellen lázadnak a lázadók, akkor megint csak megyünk befelé a sötétségbe, még mélyebbre.
Visszatérve pedig, a második világháború európai hadszíntere tényleg felfogható bizonyos távolságtartással, mert azt tényleg a mi civilizációnk centrumának egy beteges, de törvényszerűen elhajlott lázas állapota kezdte, hogy visszahódítsa a perifériáitól az irányítást. Ez Európa, a Nyugat tragédiája: nemzeti sokszínűséget kéne összehangolni a centrumléttel, de hát a pókhálónk közepén egy százmilliós nép ül, amelynek néha nem is titkoltan komoly felsőbbrendűségtudata van a többi néppel szemben. És most nem Hitlert hoznám fel, hanem Merkelt, a görög válság idején… Viszont a csendes-óceáni hadszíntéren a nyugati civilizáció perifériális, de világhatalomra törő siheder nemzete csapott össze a távol-keleti civilizáció szintén perifériális, és hegemóniára törő nemzetével. Mi ez, ha nem világháború?
Mihelyt Kína előbújik, és ledobja láncait (konkrétan azt, hogy Oroszország nyílt támogatásával kiszámíthatatlanná válik a Kína-Nyugat kereskedelem jövője… pláne ilyen idióta nyugati politikai vezetések mellett), ez máris a harmadik világháborúnak lesz nevezve. Pedig csak akkor kezdődik igazán a második hidegháború.
PG
2023-02-28 at 21:55
Ez is egy vélemény. Mint indiai persze más szemszögből látja a dolgokat. Abban közelít az igazsághoz, hogy a nyugat részéről az egyeduralom megszerzése a cél, s ezt a hatalmas országot szeretnék bekebelezni. Tehát az USA csak a javunkat (javainkat) akarja, de az oroszok nem adják, csak ez EU. A lengyel törekvést jól látja, csak túlbecsüli a lengyelek képességeit.
Amentifobilius minimus
2023-02-28 at 21:29
Hááát, abból kiindulva, hogy a béka segge alól szinte minden békaseggnek látszik, még akár igaza is lehet. Felettébb érdekes megközelítések ezek…
víg gyula
2023-02-28 at 21:08
Az elte az élteti. Mindent tud a nemzetállamokról. Indiai lehet. Vagy tamil? 0-adik világháborús veterán?
Bàstya elvtàrs
2023-02-28 at 21:04
Egy ujabb elmebeteg, vagy inkàbb nyereségvàgyo business man jelent meg valami bödületes nagy baromsàggal.
Igaz, a recept nem rossz, vett néhàny valos problémàt és összekeverte teljesen elképesztö, baromsàgokkal.
Ezzel jol el lehet ütni az idöt, dolgozni sem Kell valamelyik indiai megavàros pusztulatàban, és még pénzt is hoz a konyhàra.
Lengyelek mint nagyhatalom…😭😂😅
rose
2023-02-28 at 20:57
futóbolond ez a palimadár…
rose
2023-02-28 at 20:55
HÁT EZT AZ ÁLLATOT MEG HONNAN SZALASZTOTTÁK?? NYITVA MARADT AZ ÁLLATKERT KAPUJA…
apro_marosan_petergabor
2023-02-28 at 20:51
India messze van, az A4-es papír sok mindent kibír.
Így barátunk rengeteg egyéni értelmezést végezhet, és rengeteg alaptalan marhaságot írhat össze, kritika nélkül. Az biztos, a lassan 1,5 milliárdos Indiát nem fenyegeti semmi, inkább a saját belső mohamedán rákja, mely gyorsabban nő, mint a nem mohamedánok…
Ezért helyében inkább India beső és külső gondjaival (Kína, Banglades, Pakisztán) foglalkoznék, mintsem súlytalan, felesleges elméletek gyártásával.