Vigyázat, az alábbi cikkben tömör szexizmus és hímsovinizmus, valamint az olasz kormányfő kőkemény körüludvarlása következik. Lássuk, hogyan hat az európai politikai erőviszonyokra, a jelenlegi legcsinosabb kontinentális vezető és Orbán Viktor viharos kapcsolata.
Shipping – ez a kifejezés a rajongói fikciók egyik visszatérő motívuma, jelentése nagyjából az, hogy az eredeti mű két olyan szereplőjét, akik között nincs érzelmi viszony, de látható a kémia, a rajongói átiratban a kanonikus verziónál sokkal közelebbi kapcsolatba hoznak. Szégyen, nem szégyen, mi az első pillanattól kezdve shippeltük Orbán Viktort és Giorgia Melonit, elég rájuk nézni:
Doktorminiszterelnökúr azonban boldog házasságban él, így az elképzeléseinkből nem lehetett valóság, és bárki állítson bármit is arról, hogy a két politikus azért alapított külön pártcsaládot az EP-ben, mert túl sok nézeteltérésük volt (különösen Ukrajna kapcsán), aki ismert már olasz nőt, az tudja, hogy itt a temperamentum döntött, nem pedig a politikai disszonancia.
Az olasz nők, azonban ingatagok, úgy hajlanak, mint a nád, és a jelek szerint Gina túllépett a csalódáson, és úgy döntött, mégis inkább a politikai kapcsolatra koncentrál.
Így esett, hogy Meloni bejelentette, távozik. Az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) pártcsalád éléről. Utódjának Mateusz Morawiecki volt lengyel miniszterelnököt jelöli, ami egy új jobboldali erőközpont kialakulását vetíti előre. Morawiecki ugyanis nem csupán szövetségese a magyar kormányfőnek, de közeli barátja is, a PiS-ben pedig valószínűleg mostanra felfogták, hogy azért bukták el a legutóbbi országgyűlési választást, mert nem hallgattak Orbán Viktorra.
A lengyel jobboldalt ugyanis elidegenítette Morawiecki pártjának túltolt atlantizmusa, a centrumot pedig nem tudták maguk mellé állítani. A bukott választás után a PiS még kitartott emellett a csapásvonal mellett, ezért történhetett, hogy Meloni nyugatos jobboldali pártcsaládjához csatlakoztak, a Patrioták mellett. Most azonban úgy tűnik a dolgok visszarendeződnek.
Meloni egyébként visszalépése előtt külön egyeztetett Orbán Viktorral Bukarestben, bár a beszélgetés tartalma nem ismert (és minden shipping ellenére valószínűleg nem az érzelmekről volt szó), nagy valószínűséggel már akkor felmerülhetett a két párt család kapcsolatának szorosabbra fűzése. Azzal pedig, hogy az ismét kritikus vonalra váltó Morawieckit nevezte ki utódjául, az olasz kormányfő minden bizonnyal ennek a közeledésnek ágyazott meg (nem egy nászutas lakosztályban).
További érdekesség egyébként, hogy a EP jobboldali pártjai közötti széthúzást nagyban erősítette a Meloni és Le Pen közötti személyes konfliktus (ilyenek a nők). Azzal viszont, hogy az olasz bella visszavonul az élvonalból nem csak a Patrióták és az ECR közeledhet egymáshoz, de Le Pen pártcsaládja, az Identitás és Demokrácia is közelebb kerülhet a szövetségesekhez (ők egyébként még a Patrióták megalakítása előtt többször jeleznék, hogy szívesen látnák soraikban a Fideszt).
Ha pedig a három pártcsalád egy tömbbe tömörül, azzal nem csupán a Néppárt pozícióit veszélyeztetnék, de tekintve, hogy a liberális pártok mennyire széthúznak manapság Brüsszelben, jó eséllyel az EP vezető erejévé válhatnának, megteremtve egy jobboldali egységet.
Ben tornata a casa, bellezza!
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Facebook
Twitter
YouTube
RSS