adatgyűjtés
A legdurvább megfigyelés: 25 GB adatot is gyűjthet rólunk az autónk... óránként – Dezse Vű
Egyre több az okosautóMagyarországon is, és egyre több az olyan autó, amiről nem is tudjuk, hogy mennyire okos. De kezdjük az elején. Joe Biden aláírt egy olyan törvényt, amely kimondja, a 2026 után gyártott autóknak kötelező rendelkeznie olyan rendszerekkel, amelyek az autóvezető teljesítményét figyeli, beleértve a a vezetési stílusra, a pislogási szokásaira… nyilván mindez azzal a dumával megy a köztudatba, hogy az emberek biztonsága az első, holott erről nyilván szó sincs. Senkit nem érdekel sehol a másik ember biztonsága, leginkább egy gusztustalan adatgyűjtésről és a kontroll egyik új formájáról van szó, ugyanis az autó nem enged minket vezetni, sem elindulni, ha úgy ítéli meg, hogy nem vagyunk vezetésképes állapotban. Szóval az autónk meg fog figyelni minket, információkat fog rólunk gyűjteni. És ez nem csak a jövő, a megfigyelés már zajlik, minden olyan autó figyel minket, aminek van fedélzeti kompjútere, és rendelkezik valamilyen kamerával. Így csinált a TikTok (és Kína) bohócot az USA kongresszusából – The Fair Right (videó)
Az USA azzal vádolja a TikTokot, hogy kémkedésre használja az appot, és eladja az amerikai állampolgárok adatait. Beidézték hát a TikTok fejét egy kongresszusi meghallgatásra, ami inkább hasonlított egy kommunista koncepciós perre. Shou Zi Chew azonban kiválóan állta a sarat, miközben az Egyesült Államok vezető politikusai által feltett kérdések arról árulkodtak, hogy nem végezték el rendesen a házi feladatukat. Látszólag fogalmuk sem volt, hogy miről beszélnek, de cserébe nem hagyták Chew-t szóhoz jutni. A mai videóban összeszedtem neked az öt órás meghallgatás legmeghatározóbb pillanatait – némi kommentárral fűszerezve. Fontos, hogy ne kezeljük félvállról a TikTokot. Ma még csak egy vicces közösségi app, de egy nap arra ébredünk, hogy ők irányítják a trendeket, vele együtt a jövő generációját. Az Apple kiakadt, majd lebuktatta a Facebookot
Kiakadtak az Apple adatgyűjtése miatt a felhasználók, miután a cég operációs rendszerének legújabb verziója, az iOS 14.5 egy személyes adatok védelmét szolgáló mechanizmust épített be, így a felhasználó hozzájárulását kéri ahhoz, hogy bizonyos alkalmazások, mint a Facebook, adatokat gyűjtsenek a tevékenységeikről – számolt be a hitradio.hu. Ez a lépés azonban sértette a hirdetési bevételekből élő Facebook üzleti érdekeit, és emiatt komoly vita alakult ki a két cég között és később Zuckerberg egy új kampánnyal próbálta megszerezni a jóváhagyásokat. A témával a PestiSrácok.hu évek óta foglalkozik és kongatja a vészharangot: a szabadságot és méltóságunkat a közeljövőben veszélyeztető technológia nagy részét olyan cégek fejlesztik, amelyek az adataink rögzítését és értékesítését, valamint a hirdetőkre és másokra fordított figyelmünket eddig is világszerte elvégezték: ez leginkább a Facebook, a Google és az Amazon…