Pesti Srácok

advent

Feljelentésre készül a Mi Hazánk Mozgalom Soproni Tamás ellen a kettős kereszt kitiltása miatt (PS-videó!)

Csibra Tibor Magyar ugar 2019 december 18.
Várhatóan feljelentést tesz hivatali visszaélés miatt Terézváros polgármestere ellen Toroczkai László. A Mi Hazánk Mozgalom elnöke szerdai sajtótájékoztatóján elmondta: véleménye szerint Soproni Tamás egyértelműen politikai döntést hozott, amikor megtiltotta, hogy kettős keresztet állítsanak fel a Nyugati téren Advent idejére. Mint arról a PestiSrácok.hu is beszámolt, Soproni először a vásárolni igyekvő emberek megnövekedett számával indokolta a tilalmat Budapest egyik legforgalmasabb közterületén, majd olyasmiket beszélt, hogy momentumosként sokakhoz hasonlóan ő sem keresztény, így nem látja indokoltnak a kereszt, mint szimbólum megjelenítését. A polgármester legutóbb kibökte, hogy a Mi Hazánk Mozgalomban nácik vannak, akiknek ő nem akar így szereplési lehetőséget biztosítani. A jelek szerint tehát Soproni Tamás értékrendjében vannak a jó, és vannak a rossz nácik: utóbbiak Toroczkaiék, a jók – például a zsidókat listázó Gyöngyösi Márton, a Duna partján a vészkorszakban a folyóba lőtt áldozatok emlékművét meggyalázó Kulcsár Gergely, vagy a zsidó nőt nyilvános helyen megverő Szávay István, vagy Szabó Balázs, a Jobbik tunéziaiak megverése miatt garázdasággal vádolt újpesti alelnöke – pedig érinthetetlenek, hiszen Sopronit az ellenzéki koalíció tagjaként a Jobbik is segítette, hogy Terézváros élére kerülhessen. Toroczkai László szerdán szeretett volna beszélni Soproni Tamással, akinek egy, a demokrácia haláláról szóló könyvet is vitt ajándékba. A VI. kerület vezetője rendkívül férfiasan, nyugdíjas biztonsági őrökkel üzent a sajtónak, hogy nem tudja fogadni Toroczkait és az újságírókat, mert épp sajtótájékoztató van nála. Nosza, gondoltuk, ott a helyünk, mire ismét üzentek, hogy oda aztán nem mehet ám be akárki, a sajtótájékoztató zárt körű. Hamarosan kiderült, hogy semmilyen sajtóesemény nem volt Soproni irodájánál, viszont nem tud foglalni senkit, és ugyan a hivatalában tartózkodik, de mégsem, vagy valami ilyesmi. Miután felvázolódott, hogy a polgi milyen kőkeményen bele tud állni a harcaiba, ha épp nem a baráti sajtója simogatja, ezért próbáltuk felhívni telefonon, de több eredményre ez sem vezetett.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!