A CEU kiáll a terrorizmussal vádolt diákja mellettPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 február 20. Tüntetést szervezett péntek délelőttre a bécsi egyiptomi nagykövetség elé az Amnesty International Austria, valamint a CEU, követelve Ahmed Samir Santawy, az Egyiptomban fogva tartott CEU-s hallgató szabadon bocsátását. Az Amnesty International közleménye szerint Santawyt február elsején, Kairóban letartóztatták, és az Állambiztonsági Főügyészség (SSSP) irodájába vitték. A CEU diákját azzal gyanúsítják, hogy köze van a „Január 25-i Forradalmárok” nevű, egyiptomi jogsértéseket bíráló Facebook-oldalhoz, ám ő ezt tagadta – írta meg cikkében az Index.
Önfeladás olasz kivitelben Világugar március 20. A németeknél már láttuk, hogy óriási problémák vannak, de úgy látszik, hogy az olaszok is igyekeznek felzárkózni.
Nem csendesedik el a skizofrén politika: az amerikaiak alá robbantották volna a grönlandi leszállópályákat a dánok Világugar március 20. Dánia nem szokik le a kettős játékáról.
Míg Magyarország magatartása "elfogadhatatlan", addig Zelenszkijé örvendetes az EU számára Világugar március 19. A közelgő EU-csúcson ismét Zelenszkijé lesz a főszerep, ahol Ukrajna első embere dorgálás helyett ismét csak simogatást fog kapni az uniós vezetők nagy részétől.
Durván eszkalálódhat a Közel-Keleti háború Világugar március 19. Mindkét ország támogatja az USA és Izrael háborúját Irán ellen és az ott lévő amerikai támaszpontokról mérnek csapásokat Teheránra és az energetikai infrastruktúrára.