Abszurd okokra hivatkozva tiltják be a DeepSeek használatát a világon – Egy koreai kaja miatt közeleg a tech-háború?HGHertelendy Gábor Világugar 2025 február 11. Még meg sem jelent igazán a DeepSeek a globális mesterséges intelligencia piacán, máris lesöpörte az amerikai fejlesztéseket a népszerűségi listákról, illetve a tőzsdékről. Az amerikai–kínai tech-háború kiéleződése miatt a Washington-párti országoknak lépni kellett, majd folyamatosan tiltják be az alkalmazást az adatvédelem hiányára hivatkozva – ami persze nem alaptalan. Ám az amerikai techóriások sem különbek ezügyben, ráadásul nagyobb a potenciál a kínai fejlesztésben, mint a többi amerikai konkurenciáiban. Ha ez nem lenne elég, a DeepSeek projektje az autógyártásban is úttörő lehet. A fél világ vesztese lehet az amerikai–kínai "háborúnak"?
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat