badacsony
Letartóztatták a füredi borászt agyonverő romákat - A rendőrség igyekezett elkenni az újabb "olaszliszkai" esetet
A Veszprém Megyei Főügyészség a letartóztatását indítványozta annak a 29 és 34 éves, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei illetőségű férfinak, akik szeptember 8-án a hajnali órákban, Badacsonyban egy férfit úgy bántalmaztak, hogy életét vesztette; a bíróság a kérelemnek helyt adott – olvasható a Főügyészség közleményében. A PestiSrácok.hu hírgyűjtéséből kiderül: a badacsonyi szüreti fesztivál idején az olaszliszkai és a veszprémi lincselésekhez hasonló jelenet játszódott le, a felfegyverkezve érkező kigyúrt cigányok egy fiatal füredi borászt vertek halálra, aki szóvá tette, hogy a sétálótéren akarnak parkolni autójukkal. A mentők érthetetlenül lassan érkeztek a helyszínre, a rendőrség hétvégén a kegyeletsértés határát súroló közleményben igyekezett elkenni a történteket.Fiatal borász volt a badacsonyi dulakodás áldozata - Állítólag Borsodból érkeztek az elkövetők
Badacsonyban, dulakodást követően meghalt egy ember. Azóta kiderült, egy fiatal füredi borász az áldozat, akinek barátnője is végignézte az egész verekedést - írja az Origo.Szocreál üdülőfaluból vagány borváros - Badacsonyból jelentkezik a Polbeat - Élő adás 19 órakor!
Krisztin N. László, Badacsony polgármestere, valamint Borbély Tamás, a Badacsonyi Hegyközség elnöke, Magyarország egyik legjobb borásza lesz Huth Gergely, Stefka István és Szarvas Szilveszter mai vendége a Polbeatben! Élő közvetítés a szokásos módon kedd este 7 órától, de ezúttal exkluzív módon Badacsonyból, a világhírűvé lett borvárosból. Várjuk kérdéseiket és hozzászólásaikat!Részegség, hőzöngés, verekedés - Így ünnepelte Pünkösdöt a jobbikos Rig Lajos
Szombaton este a biztonsági őröknek kellett megfékezniük Rig Lajos jobbikos országgyűlési képviselőt, aki jobbikos barátaival igencsak a pohár fenekére nézett a badacsonyi borozó és büfé soron – tudta meg a PestiSrácok. Informátoraink szerint a honatya alig állt a lábán. Fennhangon hirdette, hogy ő országgyűlési képviselő. Az ittas politikus és cimborái össze is szólalkoztak egy másik társasággal, ami tettlegességgel végződött.Bulvárkacsa a badacsonyi szőlőbetegség, felháborodtak a borászok
Megdöbbenve olvasták a badacsonyi borászok a kedden reggel bombaként robbanó hírt, amely elárasztotta a sajtót, miszerint a NÉBIH zár alá vette az egész Badacsony-hegyet. A turisztikai szempontból is kiemelt terület ugyanis a szó általános értelmében nincs lezárva, szó nincs katasztrófáról vagy járványról, a badacsonyi borok pedig kiválóak, prémium minőségűek. A szőlő aranyszínű sárgasága betegség, ami miatt a NÉBIH a növényvédelmi zárat elrendelte, most pedig kiterjesztette, egy évek óta ismert szőlőbetegség, ami ráadásul országos probléma és szinte valamennyi borvidéken jelen van. Mindössze annyit jelent, hogy az esetleg beteg töveket helyben kell megsemmisíteni, és vesszőt, illetve szaporító anyagot nem lehet kivinni, valamint kötelező az előírt növényvédelem alkalmazása - mondták a termelők.Ajánljuk még













