Pesti Srácok

balliberális éhség

Ilyen az új Fővárosi Közgyűlés: a minden eddiginél éhesebb régi baloldal sáskái ismét bekebelezik Budapestet (PS-videó)

Magyar ugar 2019 november 5.
Zsarnoki pöffeszkedés és cinikus revánsvágy kinyilatkoztatása jellemezte a ma megalakuló Fővárosi Közgyűlés hangulatát, ahol reaktiváltak rengeteg 2010 előtti, levitézlett volt SZDSZ-es, szocialista és gyurcsányista figurát, akik ismét a zsírosbödön köré gyűlhettek csorgó nyállal. A régi blokk emberei szemrebbenés nélkül foglalták el helyüket: többek között megjelent és külsős bizottsági tagságot kapott az 1956-ot gyalázó, a forradalmárokat nácizó, bolsevik Havas Szófia is, de lapot osztottak régi kádereknek, álcivil baloldaliaknak is. A karmesteri pálcát csak látszólag kezében tartó Karácsony Gergely ügyelt arra, hogy ne hagyjon ki senkit a koncért marakodók köréből, és figyelnie is kellett, mert a hallgatóság első sorában Gyurcsány Ferenc is sokáig rávetette vigyázó szemét. Gyurcsány egyébként remek hangulatban volt, vörös fejjel rágózott és viccelődött, sőt, egy-egy tánclépéshez hasonló botladozásra is futotta a szemkilövetőtől. Győzelmi tort ült a balliberális elit, akik bértapsoló sereget is toboroztak: DK-s tüntetések régi arcai verték pirosra a tenyerüket az ellenzéki városvezetők minden megszólalása után, mint egy hatvanas évekbeli tsz-gyűlést követően. Az új baloldali fővárosi többség a bizottsági helyek kiosztásánál természetesen nem ügyelt az arányosságra, amit hiába tettek szóvá a fideszes képviselők, cinikus riposztokon kívül érdemi választ nem kaptak. A napirendi pontok között a Liget-projekt, a klímavészhelyzet és a Szent István-szobor kérdése is szerepelt, amelyekhez joggal idomult a "rabszolgatörvény" eltörlésének napirendi pontja is, amiről ugyancsak nem sikerült érdemi vitát generálni a két tömb között. A PestiSrácok.hu a helyszínen hallgatta végig a közel öt órás közgyűlést, és ellenzéki, valamint kormánypárti képviselőkkel is interjúkat készítettünk. Nézzék meg videónkat!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!