Pesti Srácok

baloldali program

Meddig fokozzák még a hazudozást? Szabó Tímea szerint jelenleg nyolcmillió magyar éhezik hazánkban (Karanténvlog)

Magyar ugar 2022 március 11.
Az orosz–ukrán háború továbbra sem ért véget, a szomszédunkban még mindig tart a vérzivatar, azonban hazánkban a belpolitika is egyre háborúsabb retorikát üt meg. Az ellenzék fegyvere továbbra is a pánikkeltés, uszítás és az irigység szítása; számukra tényleg az a jó, ha az országnak és a nemzetnek rossz. Erre utal az összeborult baloldal legújabb kampányvideója, amely amúgy egy koppintás, de nemcsak a popzenéből nyúltak, hanem az ötvenes évek baráti kommunista világából is, hiszen jelszavuk, hogy "A hatalom a népé", amit nagyon jól ismerünk már évtizedek óta. A kommunisták mindig a nép mögé bújtak, mindent megígértek, majd káoszt, anarchiát és halált hoztak magukkal. A kampánydal a gyűlölettel párosítja a jelenlegi kormányt, miközben gyűlölködve próbál rátelepedni a magyar emberekre. Nemcsak a kampánydal, hanem a baloldal programnak nevezett kabarépamfletje is előkerült, Márki-Zay Péter, a kapitány pedig négy súgógépről olvasva igyekezett a fejekbe verni az unalmas, semmitmondó és néha uszító és gyűlölködő kommunista kiáltványt. Vélhetően még ezt is sokszor elhibázta, hiszen több órát csúszott a "kamuélő" közvetítés, hiszen ekkor még bőszen vágták újra a hódmezővásárhelyi guru beszédét. A Karantén fénypontja azonban mégis Szabó Tímea volt, aki szokásos rikácsolása segítségével törte szét a csendet az ATV-ben, ahol képes volt kiejteni a száján, hogy a jobboldal, a kormány és a közmédia egyértelműen putyinista, majd egy lapáttal rátéve közölte a világgal, hogy ma Magyarországon 8 millió ember éhezik és nem jut meleg étel az asztalára a hónap végén. Az egyéb komoly hazugságokba is belekeveredő törpepárt sivalkodó társelnökét Horváth Csaba, a szocik zuglói polgármestere követte, aki egyből megcáfolta a nagy éhezést és a baloldal kisemberekért való aggódását, hiszen kiderült róla, hogy villája kertjében üvegházakban tartja az egzotikus országokból vásárolt pálmafákat. Végül nem hagyhattuk ki Róna Pétert, a baloldal elbukott államfőjelöltjét sem, aki méltatlan, fröcsögő beszédet tartott az Országgyűlésben, ahol nácikhoz és gonoszhoz hasonlította a kormányt. A baloldal mégis jól választott, saját szintjén maradt, hiszen Róna korábban, a hetvenes években gyanús pénzügyi machinációkban vett részt a regnáló kommunista hatalommal, közgazdász diplomát hazudott be magának és azt mondta, hogy Magyarország neki nem hazája. A legjobb választás, nem? Nézzétek most is a Karanténvlogot, ezen a héten is megéri!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!