Pesti Srácok

budapesti atlétikai világbajnokság

Lesz Budapesten atlétikai világbajnokság, a híd-, kórház- és ligetstop azonban egyelőre megmarad (PS-videó!)

Csibra Tibor Magyar ugar 2019 december 12.
A budapesti atlétikai világbajnokság megrendezése elől elhárult az akadály, és hasonló hozzáállást kér a kormány a főváros új vezetésétől a hídstop, a múzeumstop, a kórházstop kérdéseiben is – hangzott el a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsának csütörtöki ülése után megtartott sajtótájékoztatón. Az eseményen Gulyás Gergely és Karácsony Gergely ismertették az egyeztetések eredményeit. A Miniszterelnökséget vezető miniszter beszámolója szerint az atlétikai verseny ügyében a kormány engedett a főváros azon kérésének, hogy a beruházás jelentős zöldfelület létesítésével járjon együtt, illetve a felépítendő létesítményeket később az emberek is használhassák. Némi közeledés volt a tanácskozáson a tervezett szuperkórház ügyében, de annak helyszínében még nem tudtak megegyezni: a kabinet szerint a kiszemelt kelenföldi terület a legalkalmasabb a beruházásra, a főpolgármester pedig inkább olyan helyet keresne annak, ahol már eleve kiépült a tömegközlekedés, mivel nem akarja tovább generálni az autós forgalmat. Gulyás Gergely egyértelművé tette: a baloldali média híreszteléseivel ellentétben a kormány kiemelten kezeli a Szent János Kórházat, és nem bezárni szeretnék azt, hanem felújítani és súlyponti intézménnyé tenni. Nincs egyelőre megegyezés az új déli Duna-híd helyéről: a kormány szakértői jelentésekre alapozva a Galvani utcában szeretné megépíteni az átkelőt, a főváros pedig Albertfalva térségében. Karácsony Gergely a sajtótájékoztatón kijelentette, hogy nem támogatják a Liget-projekt befejezését, a három érintett, még meg nem kezdett építkezésnek pedig alternatív helyszíneket keresnek. A főpolgármester a PestiSrácok.hu-nak erről azt mondta, hogy ajánlatot tettek erről a kormánynak, de az egyelőre nem tartalmazott konkrétumot. Karácsony Gergely stábunknak arra is ígéretet tett, hogy a főváros új vezetésének a napokban hangoztatott kételyei ellenére a 3-as metró felújítása rendben be fog fejeződni. A Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa februárban tartja következő ülését; Gulyás Gergely és Karácsony Gergely tájékoztatása szerint a kormány és Budapest vezetése addig is folyamatosan egyeztet a fenti, még el nem döntött kérdésekben.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!