Káosz a Tusk-féle bírói szegregációs javaslat után – még a lengyel kormánypárti liberálisok is támadják a tervezett intézkedést Világugar 2025 február 4. Akkora belpolitikai káosszal nézhet most szembe Donald Tusk, mint még eddig soha. Az Adam Bodnar fémjelezte rendelettervezetét – amely lényegében kiiktatná a 2018-ban, vagyis még a Morawiecki-kormány alatt kinevezett "neo-bírákat" a bíróságokról – még a liberális szervezetek és a Tusk-párti bírók, jogászok is hevesen támadják. Még azok sem elégedettek a javaslattal, akik egyébként üdvözölnék a "neo-bírák" kipaterolását, mert hatalmas lyuk tátongana a kisebb vidéki bíróságokban. A tisztogatásról szóló javaslat alkotmányellenes – és ezt nemcsak mi mondjuk!
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat