Pesti Srácok

demszky-korszak

Elfogadták a főváros idei költségvetését - Az ellenzék szerint Budapest apokaliptikus állapotban van (PS-videó!)

PPestiSrácok.hu Forró drót 2019 február 20.
Elfogadta a fővárosi önkormányzat 2019-es összevont költségvetését a Fővárosi Közgyűlés szerdán. A diktatúra pillanatnyi figyelmetlenségének következtében a permanensen üldözött ellenzék is kifejthette a véleményét a büdzséről; a leginkább lesújtó véleményeket azok a politikusok fejtették ki Budapest apokaliptikus közállapotairól és hasonlították a Demszky-éra sötétségéhez a jelenlegieket, akik a sötét Demszky-korszakban tevőlegesen vettek részt a főváros teljes lezüllesztésében. Figyelemre méltó, hogy az ifjabb generációból a főpolgármesterség felé vágtató Karácsony Gergely szerdán megháromszorozta a Budapest ügyeiben kifejtett tavalyi gondolatainak hosszúságát, amelyekre 2018-ban tizennyolc másodpercet szánt összesen. Tarlós Istvánnak csalódást okoztak az ellenzéki fejtegetések; mint mondta, ésszerűbb és ötletesebb hozzászólásokra számított. A főpolgármester szerint az idei működési egyensúly nehézségekbe ütközhet, de új bevételek is jelentkeznek, emellett ugyancsak új lehetőségeket jelent a tavaly létrehozott Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa is. A PestiSrácok.hu stábja a helyszínen igyekezett megtudni az ellenzék legfőbb reményétől, Karácsony Gergelytől, hogy miért látja olyan borúsan a főváros helyzetét, és ő mit tenne Budapestért, de Zugló polgármestere – nem először – elmenekült munkatársaink kérdései elől.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!