dukász magor
"Bátor, őszinte, nemzeti sajtót kell csinálni" - Szentesi Zöldi László, Dukász Magor és Huth Gergely a Tranziton
"Az öncenzúra súlyos kérdését feszegetjük" - ez is elhangzott A nemzeti sajtó küldetése címmel meghirdetett beszélgetésen a Tranziton, a PestiSrácok sátorban, ahol Kroó Zita Szentesi Zöldi Lászlóval, a Magyar Nemzet lapszerkesztőjével, íróval, Dukász Magorral, a Digitális Szuverenitás Központ alapító vezetőjével és Huth Gergellyel, portálunk főszerkesztőjével beszélgetett. - Meg kell találni a konzervatív-patrióta újságírás, tartalomkészítés legmodernebb formáit. Ám nemcsak ezzel a kihívással kell megküzdeni, hiszen a legfontosabb, hogy őszintének és bátornak kell lenni. Bátrabbnak a témaválasztásban és meg kell találni a megfelelő megoldást arra, hogy kiküszöböljük az ellenérdekelt közösségi média intrikáit, tiltásait - vázolták fel a vitapartnerek. Tusványos: Független médium és független újságíró nem létezik! (PS-videó)
A rendszerváltó média a mocsárban fogant, és nagyon helyes, hogy új lapot nyitottak a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvánnyal (KESMA) – mondta el Huth Gergely, a PestiSrácok.hu főszerkesztője Tusnádfürdőn, csütörtökön, a Megtört-e a balliberális médiatúlsúly Magyarországon című kerekasztal-beszélgetésen. Az eseményen kiderült: a szakmaiság álköntösében jelentek meg annak idején a kommunisták a médiában, a jobboldal pedig ekkor veszítette el a “médiaháborút”. A dolgok 2002-ben kezdtek megváltozni, amikor a jobboldal felismerte a média fontosságát. Elhangzott az is, hogy a média nem más, mint a politika figyelemvonzó eszköze ahhoz, hogy az üzenetét át tudja adni. Dukász Magor szerint ma már azonban minden máshogy van, mint régen, hiszen a '90-es években történt változások, a közösségi média térnyerése nemcsak a médiapiacot, hanem a hirdetési szokásokat is meghatározta, így ma tulajdonképpen az emberek figyelméért zajlik a harc. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!