Pesti Srácok

faültetések

Budapesti srácok – Klímavészhelyzet van, de az ellenzéki önkormányzatok az erdőtelepítések helyett ma már az erdőirtásban hisznek (Videó!)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2020 február 10.
Újonnan telepített őserdők Budapesten, fák telepítése minden talpalatnyi területen – ezek voltak az októberi önkormányzati választás kampányában az ellenzék folyamatosan hangoztatott jelszavai, a lendület azonban hamar elfogyott, az érintettek ma már azt is zokon veszik, ha a sajtó a korábbi ígéreteikről kérdezik őket. A zöld innováció prófétáéinak egyike, az újpesti polgármester, Déri Tibor immár arra büszke, sőt, a voksolás óta eltelt időszak legnagyobb sikerének tartja, hogy az ellenkezése miatt, nem sikerült rendbe tenni és fejleszteni az elhanyagolt Farkaserdő környékét. Az új önkormányzatot az sem zavarja a korábbi városvezetés terveinek megfúrásában, hogy érvényes szerződésekről döntenek úgy: azok már nem érvényesek, 'oszt jó napot. Ilyen a Magyar Íjász Szövetséggel korábban megkötött megállapodás, amely – amellett, hogy egy hipermodern, önfenntartó sportcsarnokkal növelhetné a sportág támogatottságát, és világszínvonalú felkészülési lehetőséget biztosítana az olimpikonoknak – valódi, és a jelenleginél is nagyobb erdőt jelenthetne a Farkaserdőben. A környéken jelenleg invazív fajok dzsumbuja tenyészik, az Újpesten meghirdetett gigazöldítés egyéb terveiről pedig már csak nyilatkozni sem hajlandók Dériék. Náluk bátrabbnak bizonyult Váradiné Naszályi Márta, aki a Budapesti srácok kamerája elé állt, az I. kerületi polgármester elmondta, hogy – szerinte – a Dísz téren elrendelt tarvágás a gonosz kormány műve, abba neki nem volt beleszólása, az egyéb helyeken tapasztalható fakivágásokról pedig szakmai alapon döntöttek. A Várnegyed vezetése továbbra is töretlenül hisz a klímavészhelyzet eszméiben, hamarosan olyan vívmányoknak lehetnek tanúi az ott élők, hogy az önkormányzat megkérdezi őket, mégis mit kéne tenni az ügyben, ami egyfajta sajátságos magyarázat is lehet arra, hogy miért volt olyan sürgető az intézkedés bevezetése. A Zöld Forradalom jegyében az önkormányzat szakemberei hamarosan összeszámolják a kerületben lévő fákat is, amit mondjuk olcsóbban is megúszhattak volna, mivel ezek az adatok jelenleg is naprakészen rendelkezésre állnak a városüzemeltetés dokumentumaiban.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!