Pesti Srácok

fiatal tiszások

„A békés módszerek ideje lejárt” – Magyar Péter a gyerekeket is csatarendbe állítja | Karanténvlog

Ps TV 2025 április 5.
A Karanténvlogban nem hagyhattuk ki az eszetlen hídfoglalókat, akik diktatúrát ordítoznak, miközben mindenféle retorzió nélkül megbénítják a közlekedést a budapesti hidakon. Szabadságvágyról hadoválnak, miközben jó dolgukban nem tudják, hogy mit csináljanak. Természetesen a dolgozó emberek nem számítanak a törpe kisebbség számára, akik egy kemény munkanap után térnének haza, az anarchisták ugyanis a többségre hivatkozva hőbörögnek és csinálnak káoszt Budapesten. Ez az ellenzék igazi arca, érdemes megnézni Hadházyék céltalan rombolását, az álságos és üres lózungokat. A Karantén azonban még ennél is súlyosabb témát dolgoz fel az adás második részében, hiszen Magyar Péter folyamatosan a jobboldali emberekre mondja, hogy agresszívak, miközben már 18 éven aluliakkal mondatja ki az erőszakos gondolatokat. Az egyik kocsmaasztalos beszélgetésnél egy tiszás aktivista fiacskája mondja be középre, hogy lejárt a békés módszerek ideje, most már be kéne törni a Parlamentbe. Magyar Péter pedig nem ellenkezik, az egésszel pedig nem erkölcsi problémája van, hanem az, hogy a propagandisták tudósítanak majd az eseményekről. A demokratikusan, kétharmaddal megválasztott kormány megdöntése tehát beleférne, ha nem lenne következménye. Érdemes feltenni a kérdést ezek után, hogy ki uszít magyart a magyar ellen? Szerintem minden normális ember tudja a választ!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!