Pesti Srácok

gál kristóf

Operatív törzs: a brit mutáns sokkal fertőzőképesebb és súlyosabb megbetegedéseket tud okozni, mint azt eddig gondolták

TFTisóczki Flóra Magyar ugar 2021 március 17.
Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján elmondta: a számok is azt mutatják, hogy a járványügyi védekezés legkritikusabb időszakát éljük. Csúcsokat döntögetünk, napról-napra. Pest megyében egy hét alatt 81 százalékkal nőtt a fertőzöttek száma – tette hozzá. A brit mutáns sokkal fertőzőképesebb, és sokkal súlyosabb megbetegedéseket is tud okozni, mint azt eddig gondolták – emelte ki Müller Cecília, aki kijelentette, hogy megérkezett a várt százezer Sinopharm-vakcina, amit a Népegészségügyi Központban elkezdenek megvizsgálni. György István államtitkár, az Országos Oltási Munkacsoport vezetője arról számolt be, hogy folyamatosan és ütemesen zajlik az oltás, így a magyar lakosság 14 százalékát már beoltották. György István elmondta, hogy sajnos a baloldal továbbra is kelti a hangulatatot. Leszögezte: az oltópontok kijelölése a népegészségügyi szakemberek feladata és hatásköre. Elmondta, hogy arra kérik a baloldali polgármestereket, hogy azokhoz hasonlóan, akik segítenek, ők zavarkeltés helyett érdemben is segítsék a háziorvosok munkáját. Egyesek külső oltópontokra szeretnék mozgatni a háziorvosokat, miközben nem oltópontból van kevés, hanem vakcinából – tette hozzá az államtitkár.

Operatív törzs: bővül az oltási paletta, érkezik az első adag AstraZeneca-vakcina

PPestiSrácok.hu Forró drót 2021 február 5.
A hét utolsó munkanapján is sajtótájékoztatót tartott az operatív törzs, ahol beszámoltak a legfrissebb adatokról a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban. Mint ismert, péntek reggelre kiderült, hogy 1576 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 373 564 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 98, többségében idős krónikus beteg, így az elhunytak száma 12 930 főre emelkedett. A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 275 764 fő, az aktív fertőzöttek száma 84 870 főre csökkent. 3638 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 302-en vannak lélegeztetőgépen. Eddig 264 530 fő kapott oltást, közülük 92 773 fő már a második oltását is megkapta. Az oltás első két szakasza lezárult: az egészségügyi dolgozók és az idősotthonok, bentlakásos szociális intézmények kampányszerű oltása már megtörtént. Csütörtökön megkezdődött a védőoltásra regisztrált legidősebbek oltása. Vasárnapi határidővel minden háziorvosi praxisból 6 idős embert kórházi oltóponton oltanak be, ezen felül 1080 háziorvos maga is beolthat 10-10 regisztrált idős embert. A terv szerint több, mint 30 ezer idős embert oltanak be a következő napokban kórházi oltópontokon és tízezret maguk a háziorvosok.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!