Pesti Srácok

gál kristóf

Operatív törzs – Kiemelt jogi védelmet kapott a védettségi igazolvány, hamisítása bűncselekmény! (videó!)

TFTisóczki Flóra Magyar ugar 2021 május 3.
Miután a beoltottak száma átlépte a 4 milliót, múlt szombaton életbe lépett az újraindítás újabb fokozata. A kijárási tilalom kezdete éjfélre módosult, este 11 óráig lehetnek nyitva a boltok és a vendéglátóhelyek. A védettségi igazolvány kiemelt jogi védelmet kapott: közokiratnak minősül, és aki ezt meghamisítja, az bűncselekményt követ el – mondta el Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője az operatív törzs hétfői tájékoztatóján. Müller Cecília országos tisztifőorvos bejelentette, hogy holnaptól megnyílik az oltási regisztrációs lehetőség a tajszám nélküli, magyarországon élő külföldiek számára is: ez egy új lépés, mert a nálunk élő külföldiek itt élnek velünk az országban, ezért járványügyi szempontból ugyanolyan elbírálás alá esnek, mint a magyar állampolgárok. Müller Cecília arról is beszélt, hogy javulnak a járványügyi adatok, de még mindig nem dőlhetünk hátra. Azt is kiemelte a ma kezdődő érettségik megkezdése kapcsán, hogy az érettségi felügyelő tanárokat szombati napra hívják majd be a második oltásukra, amelyről SMS-t kapnak. A 16-18 évesek regisztrálhatnak már a védőoltásra, amelyet május 10. után kezdenek meg a Pfizer vakcinájával. Kijelentette azt is, hogy sok kisgyermek hiányolja a saját játékát, nyunyókáját az óvodából, bölcsődéből, ezért ha a szülők rendszeresen gondoskodnak ezek tisztán tartásáról, akkor magukkal vihetik ezeket a gyermekek. Müller Cecília arról is szólt, hogy vizsgálják a 12–15 év közötti korosztály Pfizer-vakcinával történő oltásának lehetőségét, valamint azt is megemlítette, hogy aki még nem kapott védettségi igazolványt, az hol érdeklődhet.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!