Pesti Srácok

galbács mihály

Az Ügy: a Czeglédy-trükkök százai és Galbács Mihály, a nagy tao-játékos (videó)

Magyar ugar 2021 március 7.
A héten a Kecskeméti Törvényszék érdemben tárgyalni kezdte a Czeglédy-ügyet, bár nem voltak könnyű helyzetben, ugyanis a vádlottak nélkül kellett nekivágniuk az ügynek, mert mindkét vádlott, akiket beidéztek az első tárgyalási napra, beteget jelentett. A PestiTV Az Ügy című tényfeltáró műsora végigvette, honnan hová jutott az úgynevezett Czeglédy-ügy 5 év alatt. Miért nem haladt előre a büntetőper Czeglédy esetében egy tapodtat sem? Milyen különböző trükkökkel szabadult Gyurcsány ügyvédje az eljárás alól? Milyen trükkökkel húzzák el a pert, ahogy csak tudják? A riportban azt is felidéztük, hogyan csalta el a vád szerint Czeglédy bűnszervezete a 6 és fél milliárd forintot és hogyan verhettek át több száz nyugdíjas munkavállalót. Az Ügyben megszólalt a Czeglédy féle iskolaszövetkezetek legöregebb diákmunkása, Bandi bácsi, aki közel 80 évesen volt papíron az iskolaszövetkezetek tagja. A műsor második riportjában az egykori MSZMP-s, majd fideszes, jelenleg Márki-Zay mozgalmában politizáló gyulai Galbács Mihály taós ügyleteiről rántottuk le a leplet. Galbács elnöksége alatt sikerült kis híján bedönteni a Termál Futball Clubot, miközben csak úgy ömlött a tao-bevétel a klubhoz. Egymást követték a beruházások, amelyeket befejezni sem sikerült, de amelyek szépen ellátták munkával és pénzzel Galbács családját a feleségétől a sógoráig, közben a gyerekeknek járó évi 5-6 millió forint taóból még labdákra és új mezre, melegítőre sem jutott. A NAV költségvetési csalás, sikkasztás és hűtlen kezelés gyanújával nyomoz, Galbács meg suttyomban minden ingatlanvagyont eltüntetett a nevéről.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!