A Szegedi Tudományegyetem kutatói igazoltak először a világon szent ereklyétPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 július 28. Archeogenetikai vizsgálatokkal igazolták a Szent László-koponya ereklyéjének eredetiségét a Magyarságkutató Intézet Archeogenetikai Kutatóközpontjának és a Szegedi Tudományegyetem Genetikai Tanszékének kutatói. Eredményeiket a Journal of Genetics and Genomics című nemzetközi szakfolyóiratban közölték. A kutatócsoportot Kásler Miklós vezette. Az eredmény fontos mérföldkő a magyarságkutatásban, ugyanis egyértelműen megdönti azokat a tévhiteket, miszerint az Árpád-ház egy idegen származású uralkodócsalád lehetett volna, akit egy külső hatalom ültetett a magyarok élére. A kutatás ezen kívül igazi világszenzáció, ugyanis korábban a világon senki sem igazolt még szent ereklyét tudományos módszerekkel.
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben Polbeat
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat
Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó) Polbeat