Pesti Srácok

hivatalos jegyzék

Budai Gyula a PS-nek: Magyarellenes hisztériakeltés zajlik az ukrán belpolitikai helyzet miatt

Magyar ugar 2019 július 23.
Az ukrán külügy hivatalos jegyzéket küldött a magyar félnek, mindezt a PestiSrácok.hu Budai Gyulával készült június 20-ai interjúja miatt. A Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszteri biztosával készült interjúban ugyanis szóba került a Krím, és a kizárólag szakmai szempontok alapján lezajlott beszélgetést az ukrán fél támadásnak vélte. Nem ez volt az első eset. Az utóbbi évtizedekben a környező országok politikai vezetése többször játszotta ki a "magyar kártyát", amikor úgy érezték, hogy több szavazatra van szükségük, felkorbácsolva a nacionalista indulatokat. A felelőtlen hergelés sokszor ért el sikert, hiszen az arra fogékony szélsőségesek pajzsot éreztek maguk mögött, és a gyomorfogató uszítást kicsinyes politikai haszonszerzésre használták. Az ostor pedig mindig a magyarságon csattant, akiknek eszük ágában sem volt megkavarni az állóvizet. Ez a kommunista reflex épült be az elmúlt években Ukrajna magyarsággal szembeni politikájába is: a folyamatos KGB-s színvonalú zaklatások és fenyegetések, halállista, szeparatista vádak és félelemben tartás manapság mindennapos vendég Kárpátalján. A gazdasági csőd szélén tántorgó Ukrajna számára a nemzeti öntudat erősítése és az összetartozás lelkesítő szólamai a kisebbségek gusztustalan vegzálást jelentik, de nem kímélik a nemzettársait megvédeni igyekvő Magyarországot sem, ahogy Budai Gyula esete is bizonyítja.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!