Huth Gergely: A XX. század nem zárult le, a polgári Európa és a bolsevik őrület háborúja most csúcsosodik ki igazánHGHuth Gergely Vezércikk 2021 március 22. “Miért kell Magyarországnak európai uniós tagnak lennie, ha teljesen más eszméket terjesztenek, mint amikért az Európai Unióban kiállnak?” – szúrt szíven bennünket a Deutsche Welle, azaz a német közszolgálati televízió kommentátora az elhíresült március eleji riportban, amelyből rögtön ki is derül: a “más eszme” alatt a hitleri politikához való visszafordulást értik. Persze a hitleri politika itt rögtön egyenlő a Horthy-korszak politikájával, amit szokás szerint két magyarországi illetőségű kollaboráns, Ungváry Krisztián “történész” és V. Naszályi Márta, a szörnykoalíció budavári polgármestere segít elmagyarázni a német riporternek. (Huth Gergely írása a kelet-balatoni térség Iránytű című polgári közéleti havilapjában jelent meg.)
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat