kaposváriakért egyesület
"Offshore-lovag" az ellenzéki polgármester-jelölt Kaposváron - Bukhat miatta a Márki-Zayékról kopizott civil álca
Hiába a településről településre vírusként terjedő ellenzéki stratégia, hogy összeborulva, magukat civilnek álcázva próbálják megvezetni a választókat, igencsak úgy tűnik, hogy a Márki-Zay-modell nem működik hosszútávon, és pláne nem mindenhol. Az elvi és nézetkülönbségek hamarabb kibújnak, mint szög a zsákból, ha a választási kampányban gründolt civil szervezet tagjai között csak abban van egyetértés, hogy "utáljuk a Fideszt" és valahogy le kell verni a jobboldali jelöltet, és az pedig legfeljebb együtt sikerülhet. Ez történt most Kaposváron, ahol a helyi ellenzéki arcok - akiknek külön-külön annyi esélye lenne, mint egy sün sikeres átkelésének a négysávos autópályán csúcsforgalomban - megalapították a Kaposváriakért Egyesületet. Kikérik maguknak, hogy álcivilek lennének: az, hogy ellenzéki pártok képviselői alapították, most nem számít, mert magánemberként civilek, csak a pártban politikusok... A közösködés, testvéri szeretet és egyetértés a polgármester-jelölt megnevezéséig tartott. Miután eldőlt, hogy Horváth Ákos helyi vállalkozót indítja az egyesület, egyre hangosabbak lettek a különvélemények. Kiderült, hogy az üzletember kaposváriként, a 100-200 milliós évi forgalmat realizáló építési kft.-jét 250 kilométerre jegyeztette be városától, ahol él és dolgozik. Felmerül a gyanú, hogy csakis azért, hogy ne kelljen iparűzési adót fizetnie. Bár az ellenzéki politikusokról - főleg az utóbbi időben - azt tapasztaljuk, hogy gyomruk bármit bevesz, a kaposvári eset azt mutatja, hogy azért lehetnek kivételek. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!