Pesti Srácok

kisbenzinkutak

A kisbenzinkutak adóterhe miatt fordult a kormányhoz az FBSZ (Videó)

PPestiSrácok.hu ‎PS Riport 2023 november 13.
Hétfőn demonstrációt tartott a Független Benzinkutak Szövetsége a Karmelita kolostor előtt, ahol átadtak egy petíciót a megjelent illetékeseknek. Ebben az extraprofitadóról szóló kormányrendelet módosítását kérik a kormánytól, mivel az FBSZ állítása szerint ez nehéz helyzetbe hozza a "magyar családi tulajdonban" lévő kisbenzinkutakat. 2024. január 1-től az Európai Unió jogrendjéhez igazodva az üzemanyagok jövedéki adóját emelni kell. A kormány nemrég módosította az extraprofitadóról szóló rendeletét, így az üzemanyagok különadóját is: az 500 millió és 30 milliárd közötti árbevételű kis kutak eddig 0,15 százalékos különadót fizettek, jövőre viszont már 3 százalékot fognak. Az FBSZ javasolja a kormánynak, hogy állítsanak vissza egy 700 millió forint és 15 milliárd forint közötti sávot (az eredeti 30 milliárd forintos határ helyett), ahol a fizetendő adó mértéke 1% lenne. Javasolják továbbá, hogy az üzemanyag-töltőállomásokon, külön töltőszigeten, nagy nyomású pisztolyon keresztül értékesített gázolaj mennyisége is számítson bele a kiskereskedelmi forgalomba, ezzel is növelve az állam bevételét. Egri Gábor, a Független Benzinkutak Szövetségének elnöke stábunknak úgy fogalmazott: remélik, hogy méltányossági alapon bírálják el a kérelmüket és kedvező választ fognak kapni a kormánytól. Részletek a videóban!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!