Pesti Srácok

közös nyilatkozat

Összefogást kezdeményezett Szombathelyen a járvány ellen a Fidesz, egyedül Ungár Péter csatlakozott, Neményék mellébeszélnek

Magyar ugar 2021 március 3.
Össze-vissza hadovál a közösségi oldalán Nemény András, Szombathely mostanában civil színekben nyomuló MSZP-s polgármestere, és az egész Éljen Szombathely hasonlóan mellébeszélő közleményben magyarázza a bizonyítványt, miért nem írják alá a helyi Fidesz által kezdeményezett, vírus elleni közös nyilatkozatot. A kormányzó párt hétfőn hozta nyilvánosságra azt a dokumentumot, amelynek célja, hogy az emberéletek védelmében a pártpolitikai viták fölé emelje a járvány elleni védekezés ügyét. A nyilatkozatot, amelyben többek között az áll, hogy "pártpolitikai hovatartozásunktól függetlenül támogatjuk a magyar szakhatóságok által bevizsgált vakcinák használatát", "pártpolitikai oldaltól függetlenül mindent megtesznek, hogy az oltások lebonyolítása gördülékeny és akadálymentes legyen", Hende Csaba, az országgyűlés alelnöke, Szombathely fideszes országgyűlési képviselője írta alá elsőként, és az aláírók sorába várták Nemény András polgármestert, az összes önkormányzati képviselőt, sőt, az országgyűlési képviselőjelölt-aspiránsokat is. Nemény ahelyett, hogy hitet tett volna az emberéletek megóvása mellett, inkább Dobrev Klárával haknizott, Czeglédy a Derkó-köröket rótta. Ungár Péter az erre felhívottak közül egyedül csatlakozott az összefogáshoz, mivel, ahogy fogalmazott, csatlakozik minden olyan politikai nyilatkozathoz, amelynek célja az oltással szembeni bizalmatlanság csökkentése, a közbizalom építése.
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.