Az ellenzéki jelölt nyerte a jászberényi időközi választástPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 január 15. A szavazatok több mint kilencven százalékos feldolgozottsága mellett Budai Lóránt nyerte meg Jászberényben az előrehozott önkormányzati választást. Sokat elárul, hogy bár Budai a Jobbik támogatását élvezte, nem vállalta fel egyik ellenzéki párt színeit sem.
Jászberényben is amerikai pénzből kampányolhat a baloldalPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 január 5. Márki-Zay Péter nem tud leállni, továbbra is ezer örömmel fecsegi ki a dollárbaloldal minden apró titkát. A finanszírozási botrány ugyanis nem ért véget: amint a bukott miniszterelnök az ATV műsorában elfecsegte, a jászberényi időközire is jutott még a tengeren túli „támogatásból”.
A dollár sosem elég: kampányra gyűjt Márki-Zay, és várja a külföldi támogatókat isSSSzalai Szilárd Magyar ugar 2023 január 4. Megint adománygyűjtésbe kezdett Márki-Zay Péter: a Mindenki Magyarországa Mozgalom vezetője ezúttal a jászberényi időközi önkormányzati választás kampányának támogatására kér pénzt, illetve toboroz aktivistákat a közösségi oldalán kedden közzétett – némiképp meglepő módon magyar nyelven írt – felhívásában. Meglepő, mivel az Action for Democracy ezúttal akár ismét akcióba léphet a demokráciáért, hiszen MZP a Magyar Nemzetnek úgy nyilatkozott: elfogadna a kampányra külföldi támogatást – de kérdés, hogy vakon mi lett a választások után (!) utalt százmilliók sorsa, ha most ismételten „mikroadományokból” kell kalapozni a pénzt. Persze nem lennénk meglepve, ha a jászberényi demokráciát az „USA-ban élő magyarok” tízezrei viselnék szívükön.
Megismétlik a jászberényi polgármester-választástPPestiSrácok.hu Forró drót 2019 október 25. A Szegedi Ítélőtábla pénteki jogerős végzésével elutasította a jászberényi polgármester-választás eredményét megsemmisítő Jász-Nagykun-Szolnok megyei területi választási bizottsági döntéssel szemben benyújtott felülvizsgálati kérelmeket. A jászberényi polgármester-választást így november 10-én meg kell ismételni.