Pesti Srácok

különleges gazdasági övezetek

Országgyűlés – Orbán Balázs: Az ellenzék véleménye azért olyan egységes, mert mindegyiküket Gyurcsány vezeti

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 május 20.
Egyebek mellett a különleges gazdasági övezetekről és az azokhoz kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló kormányzati előterjesztés általános vitájával kezdődött az Országgyűlés szerdai ülése. A kormánypártok által beterjesztett javaslatról Orbán Balázs, a Miniszterelnökség államtitkára kiemelte, hogy megszavazása esetén forrásmegosztást tesz lehetővé egy megyén belül, így több település is részesülhet egy nagyberuházásból származó adóbevételből. A különleges gazdasági övezetté nyilvánításra szigorú feltételek mentén kerülhet sor, nem lesz automatikus, és az állam semmilyen összeget nem von el az önkormányzatoktól. Nem túl meglepő módon nem lett konstruktívabb az ellenzék, amelynek felszólalói egyszerű stílusban, egymást ismételgetve hangoztatták, hogy a kormány újabb nagy lopásokra készül. Megfigyelhető volt, hogy a legtöbb ellenzéki szónok szakpolitikai kérdésként vezette fel mondandóját, majd rögtön személyeskedésre, sértegetésre váltottak. Ha létezne olyan, hogy A nap legszánalmasabb felszólalója-titulus, azt szerdán toronymagasan Gyurcsány Ferenc nyerte volna: a DK elnöke a különleges gazdasági övezetekről szóló beszédében többször a Jóisten irgalmáért esedezett, majd olyan stílusban fejezte be, ahogy a fáradó rohamnyugdíjasai szokták egy-egy utcai vitában.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!