Pesti Srácok

lakásbérlés

Durvul a helyzet Kispesten: Miszter Negyven Százalék barátnője húszezer forintért bérel lakást a kerületben, míg a rászorulók nyomorognak

Magyar ugar 2020 december 1.
A XIX. kerületi lakástüzet követő Gajda-féle hozzáállásról már beszámolt a PestiSrácok.hu, azonban a kispesti baloldali vezetés elképesztően lenéző, a saját kerületi polgárait megalázó hozzáállásáról újabb sokkoló részletek jutottak portálunk birtokába. Ha a kispesti baloldal ténykedését vesszük górcső alá, három név biztosan mindig megjelenik. Lackner Csaba, gazdagodási szakember, Kránitz Krisztián, a szerény vagyonkezelő és természetesen a feddhetetlen polgármester, Gajda Péter. A szocialisták veretes brigádja az arcátlanság olyan fokára jutott az utóbbi hónapokban, hogy a mögöttük álló gyanús és morálisan is megkérdőjelezhető ügyek már szinte kellemetlenséget sem okoznak nekik, hiszen egyelőre komoly következmények nélkül telnek a hetek és a hónapok a XIX. kerületben. Így Kránitz, azaz Miszter Negyven Százalék, a kispesti vagyonkezelő vezetője nyugodt szívvel, magasról ejtve az állítólag általuk olyan érzékenyen képviselt nincstelen emberekre, szolid, havi húszezer forintért intézett barátnőjének szociális bérleti díjú lakást a kerületben, ennek pedig immár több mint három éve. A lakás ráadásul üresen áll, miközben több tucat krízishelyzetben lévő kispesti család vár önkormányzati segítségre, és vajon miért kellett hotelba mennie a lakástűz károsultjainak?
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!