lmp
Az LMP-elnökség újabb két tagja mondott le
Az LMP elnökségének újabb két tagja, Ungár Péter és Schmuck Erzsébet is lemondott posztjáról – értesült a hvg.hu. Hadházy Ákos már a választás másnapján lemondott.Hadházy feljelentette Saller Benedeket
Tettleges becsületsértés és garázdaság miatt tett rendőrségi feljelentést Hadházy Ákos Sallai R. Benedek ellen – ezt Hadházy Ákos, az LMP politikusa jelentette be a Hír Tv Egyenesen című műsorában.Sallai kitálal: Hónapok óta fillérekért árulják az LMP-t és annak minden alapelvét
„Hadházy a fegyelmi eljárása elöl egy megjátszott színdarabba menekült, én meg ostoba módon segítettem neki. Dettin, akitől „lehet más a politika“ elvén pár alkalommal számon kértem a közpénzből létrehozott ruhatárát, a százezres fodrászszámlákat, a 20 milliós őt ünneplő nagygyűlést - és sorolhatnám, most már profi politikusként reagál: él a lehetőséggel, hogy távozzak azonnal a közéletből, mert kezdtek kínosak lenni számára is a kérdések, amiket most véletlenül nem Hadházy kérdez, mert őt is megválogatja, hol lásson visszaéléseket” – írja Sallai R. Benedek LMP-s képviselő Facebook-oldalán. Ismert, tegnapi sajtóhírek arról számoltak be, hogy Sallai állítólagosan úgy megütötte a fegyelmi tárgyalása előtt álló Hadházy Ákost, hogy agyráskódást kapott. Sallai posztja érdekes látlelete az LMP belső forrongásainak.Sallai: A kizárástól tartva Hadházy előadta a hattyú halálát
Első fokon akár kizárhatták volna az LMP-ből, ezt megelőzendő a 'hattyú halála' színdarab előadása praktikusabbnak tűnt számára – írta az állítólagos verekedés kapcsán Hadházy Ákosról Sallai R. Benedek Facebook-oldalán. Hozzátette, "bocsánatot kérek tőle, amiért olyan riasztóan közeledhettem felé, hogy megérte magát ledobni a földre".Fegyelmi eljárást indít az LMP Sallaival szemben, mert befenyítette Hadházyt
Fegyelmi eljárást indít Sallai R. Benedek (LMP) országgyűlési képviselővel szemben a párt - az LMP azután közölte ezt szombaton, hogy sajtóinformációk szerint Sallai R. Benedek, a párt egy visszalépett képviselő-jelöltjének etikai bizottsági meghallgatásán nekitámadt Hadházy Ákos társelnöknek. Emlékezetes, a kampány idején etikai vizsgálat indult Hadházy ellen a párton belül, mert titokban tárgyalt az MSZP-Párbeszéd szövetséggel az együttműködésről, az LMP szándékai ellenére.Merre kígyóznak tovább a kígyók?
Miközben az Emőkék zaklatott idegállapotba kerülve nem hiszik el a választás eredményét, és a Gáborokkal együtt dühükben kutyakakival akarják megdobálni a kétharmadot, érdemes végigtekinteni a frissen megvert ellenzék sorain. Merre kígyózhatnak tovább a kígyók, azaz milyen kilátásai vannak az ellenzék töredékpártjainak a következő négy évben, hogy aztán a 2022-es választások hajrájában ismét belefeledkezhessenek az összefogás/koordináció-diskurzusba?Verekedés az LMP-ben: az Index és az Origo szerint keményen összebalhézott Sallai és Hadházy
Az Index információi szerint Sallai Róbert Benedek, leköszönő LMP-s országgyűlési képviselő szombaton egy visszalépett képviselő etikai bizottsági meghallgatásán megpróbálta megütni az LMP országgyűlési képviselőjét és társelnökét, Hadházy Ákost, majd elviharzott a helyszínről.Még mindig a lapot beszántó Simicskát imádják a Magyar Nemzetnél, de Ungár Pétert és az LMP-t is meg tudnák szeretni
Igencsak szívére vette a haladó sajtó, hogy a PestiSrácok.hu főszerkesztője, Huth Gergely félbeszakította Szerető Szabolcs ön- és Simicskamosdató előadását, és szembesítette az egykori főszerkesztő-helyettest a Fidesz 2010-es és 2014-es kétharmados győzelmeit körülrajongó cikkeivel. Az incidensről és annak ellentmondásos szereplőiről már tegnap hírt adtunk, azonban arról is érdemes megemlékezni, hogy gabalyodott bele Szerető a saját mondandójába. A saját független hangvételére és szakmai elkötelezettségére oly büszke Magyar Nemzetről az is sokat elárul, hogy – amint az a konferencián kiderült – a szerkesztősége csont nélkül hajlandó lenne idomulni a Jobbik után az LMP-hez is, ha netán Ungár Péter vásárolná meg a lapot.Schiffer András: Egyes ellenzéki politikusoknál én lettem a soros
Schiffer András tagadta az ellene felhozott vádakat, miszerint Sallai Róbert Benedekkel sokmilliós perrel fenyegette volna azokat az LMP-s képviselő-jelölteket, akik visszalépnek az ellenzéki összefogás erősebb jelöltje javára. Az LMP korábbi elnöke erről az ATV Egyenes beszéd című műsorában beszélt. Azt is mondta, hogy a legjobbkor szállt ki a politikából és esze ágában sincs visszatérni korábbi pártjába.Ajánljuk még

















