magány
A karácsonyi magány akár a javunkat is szolgálhatja, csak rajtunk múlik, mit hozunk ki belőle
A karácsonyt a közösségi média úgy mutatja általában be, hogy ezen a napon mindenki a családjával van és boldog, hemzsegnek a fa alatt az ajándékok, a lányok kezét megkérik, és degeszre eszi magát mindenki, miközben rivaldafényben pompázik az egész ház. A valóság viszont az, hogy sokaknál a karácsony maga a pokol, mert ekkor jönnek rá, hogy mennyire magányosak. Ennek oka lehet a sikertelenség a szerelemben, a barátok hiánya, családtagok elvesztése vagy a rossz kapcsolatok. Az élet velejárója viszont a változás, ezért a mai nap boldogsága lehet, hogy csak azon múlik, hogy képesek vagyunk-e felvenni a ritmust ezzel. Néhány személyes példán keresztül szeretném most bemutatni, hogy milyen szerencsétlen helyzetekből lehet egy életre szóló emléket varázsolni az ünnepek alatt és melyik az a hely, ami garantáltan találkozási pont lehet szenteste. Az ember-robot szerelem egy kiberszexuális katasztrófa – Dezse Vű
Egyre többen szeretnek bele a gépekbe, és ez egyre nagyobb probléma lesz a jövőben. Nemcsak szerintem, hanem mindenki szerint, aki ért hozzá. És ez a szerelem nem az, mint amikor az ember imádja a MacBookját, vagy ragaszkodik az iPhone-jához. Hanem rendesen. Szerelemből. Szexuális vonzalmat is érez iránta és randizni akarja vinni. És haza is viszi. Ez a kiberszexuális katasztrófa, ez a Replika, amely alapvetően egy mentális egészséget célzó alkalmazásnak indult, de elszabadult a pokol. Ez nem meglepő, hiszen ahelyett, hogy átalakítanánk a társadalmunkat, leülnénk és elgondolkodnánk magányunk okain, alkoholizmusba menekülünk, drogozni kezdünk, iskolai lövöldözők teremnek a semmiből, vagy éppen egy robottól kérünk "meztelen" képeket. És van annál gusztustalanabb, mint amikor egy cég a legkiszolgáltatottabb emberekre vadászik megtévesztő eszközökkel? Korábban már beszélgettünk a mesterséges intelligenciáról, ezt IDE kattintva nézhetitek meg. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!