Pesti Srácok

microsoft

Bill Gates már jóval a járvány előtt elkezdte fejleszteni azt a csipet, ami most éppen kapóra jön a Covid miatt

Balogh Borsa Világugar 2021 április 26.
Egy, a Pentagon által kifejlesztett, bőr alá ültethető mikrocsipről számolt be a napokban a CBS News. Az amerikai tévécsatorna 60 Minutes című műsorában Matt Hepburn százados, a projekt kutatási vezetője részletezte, hogy az emberi testben elhelyezett parányi szerkezet még a tünetek kialakulása előtt felismeri a Covid-19-fertőzést, sőt, egy szűrővel el is különíti azt a vérből. Persze az emberekbe ültetett, programozható mikrocsipek már nem számítanak igazán szenzációnak: emlékezetes, néhány évvel ezelőtt már megjelent annak fogamzásgátló verziója – köszönhetően a Melinda és Bill Gates alapítványnak. A technológiai fejlődés szuperszonikus sztrádáján eddig szinte fel sem tűnt, milyen erős tuninggal rendelkezik az embereknek szánt kütyü, ami mára a hightech világ számos újdonságát utasítja maga mögé. A világjárvány azonban rámutatott arra: bizony, óriási szerencsénk van, hogy Bill Gates már a koronavírus megjelenése előtt dollármilliókat áldozva fejlesztette ki azt a kütyüt, ami később az egész világ számára megoldást jelenthet a Covid-19 fertőzés kimutatásában. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Pentagon munkatársai kicsit sem voltak elragadtatva attól, hogy programozható kapszulával a bőrük alatt éljék mindennapjaikat. Különösen izgalmas mindezt annak ismeretében górcső alá venni, hogy milyen vehemensen tiltakozott Bill Gates, amikor néhány portál megszellőztette, hogy a csip fejlesztésében bizony oroszlánrészt vállalt. Nézzük, miről is van szó.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!