migráció
Egy év börtönre ítélték a röszkei átkelőnél elfogott migránsokat
Egy év letöltendő börtönbüntetéssel sújtotta első fokon a Szegedi Járásbíróság csütörtökön azt a négy férfit, aki kedden hajnalban egy nagyobb csoport tagjaként Röszkénél, a közúti határátkelőhely kerítésén át, illegálisan jutott be Magyarország területére.Kormányinfó – Gulyás Gergely tiltakozásra buzdít Niedermüller-ügyben
Durva támadás volt az erzsébetvárosi polgármester a heteroszexuális, fehér keresztényeket kirekesztő módon megemlítő kijelentése – jellemezte a helyzetet Gulyás Gergely, aki reményét fejezte ki, hogy Niedermüller Péter, és pártja, a DK is ki tud keveredni a fajelméletek fogságából. A miniszter hangsúlyozta: mindenkit arra buzdít, hogy vegyen részt a csütörtöki, Niedermüller kijelentései miatt szervezett tüntetésen, egyúttal jelezte, hogy ha ideje engedi, maga is elmegy a demonstrációra. Bemutatkozott a csütörtöki Kormányinfón az új kormányszóvivő: Szentkirályi Alexandra megköszönte elődje, Hollik István munkáját, és reményét fejezte ki, hogy jó kapcsolata lesz a sajtó képviselőivel. Gulyás Gergely az eseményen felhívta a figyelmet, hogy szerdán az éjszakába nyúlóan ülésezett a kabinet, meghallgatták Kásler Miklós miniszter beszámolóját a koronavírus okozta helyzetről; a Miniszterelnökséget vezető miniszter beszámolója szerint Magyarországon egyetlen megbetegedés sincs jelenleg, világszerte pedig százhetven halálos áldozatról tudnak. Gulyás Gergely felhívta a figyelmet, hogy járványról szóló rémhírek terjesztése büntetendő cselekmény. A kormány döntése értelmében a koronavírus elleni védekezést az országos tisztifőorvos koordinálja, jogkörében jelenleg olyan elemek is vannak, hogy például minisztereket is utasíthat. A kormány már intézkedett, hogy amennyiben a Kínában, a veszélyeztetett területen lévő magyarok haza akarnak jönni, akkor erre minden segítséget megkapjanak. Amennyiben szükséges, a Kínában lévő magyarok kimentésében a Magyar Honvédség is részt vehet a légierő révén. A börtönbiznisz elleni fellépés részeként a kormány utasította a belügyminisztert, hogy vizsgálja meg a túlzsúfoltság kérdését, és amennyiben szükséges, járjon el a lehetséges férőhelyek bővítése érdekében. Gulyás Gergely szerint nem az egykor a Fidesz indítványára elfogadott, a fogvatartottak életkörülményeit lényegesen javító törvény a hibás, hanem a helyzet az, hogy iparág épült ki a kártérítések megszerzésére egy ügyvédi körnek köszönhetően, az Emberi Jogok Európai Bírósága pedig elkezdett futószalagon a magyar államot elmarasztaló döntéseket hozni. A miniszter szerint a jogszabály jó; a kormány az utóbbi jelenségnek, a börtönbiznisznek szeretne véget vetni.Bíróság elé állítják a röszkei átkelőnél elfogott négy embert
Gyorsított eljárással állítja bíróság elé az ügyészség azt az négy férfit, aki egy nagyobb csoport tagjaként Röszkénél, a közúti határátkelőhely kerítésén át, illegálisan jutott Magyarország területére kedden – tájékoztatott a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője. Szanka Ferenc közölte: a szír és palesztin férfiakat határzár tiltott – tömegzavargás résztvevőjeként elkövetett – átlépésével vádolják.Elismerést kaptak a fegyveres őrök, akik megakadályozták a migránsok betörését Röszkénél
Jutalmat kaptak azok a fegyveres biztonsági őrök, akik nemrégiben Röszke határátkelőnél megakadályozták, hogy a Szerbia felől Magyarország irányába mozgó, nagyobb létszámú illegális migránscsoport hazánk területére bejusson – írja a police.hu.Így törték át a határt a migránsok (videó)
Határzár tiltott átlépése miatt öt migráns ellen indult büntetőeljárás, miután Röszkénél, a közúti határátkelőhely kerítésén át, illegálisan jutottak be Magyarország területére – olvasható a rendőrség honlapján.Migrációkutató: Nincs vesztenivalójuk a migránsoknak
Nincs vesztenivalójuk a migránsoknak, ez látszott a röszkei határátkelőhelyen próbálkozók akcióján – mondta a Migrációkutató Intézet igazgatója szerda reggel, az M1 aktuális csatornán.Bakondi György: Nincs már szökésben senki
Nem érte meglepetésként a rendőri erőket a ma hajnali röszkei határincidens – mondta a Hír TV Magyarország élőben című műsorában Bakondi György. A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója közölte: tudták, hogy egy nagyobb csoport megpróbál majd bejutni az országba. Bakondi György szerint hasonló támadásokra fel kell készülni, ezért a déli határszakaszt több helyen is megerősítik.Bakondi: a rendőrség megvédi a magyar határt
A magyar rendőrség minden kihívásra megfelelő választ fog adni, és megvédi a magyar államhatárt – mondta a kedd hajnalban Röszkénél történt tömeges áttörési kísérlet kapcsán Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója kedden az M1 aktuális csatornán. Az M1 Híradójában elhangzott, hogy az illetékesek megvizsgálják a déli határzárat, és ahol szükséges, megerősítik a berendezéseket. A Röszkén történtek miatt összehívták a migrációs munkacsoportot, amelynek ülésén Orbán Viktor miniszterelnök is részt vesz. A támadók akciójuk több részletét a Facebook-on is megosztották, és azzal fenyegetőztek, hogy a következő napokban még többen, még nagyobb erővel próbálnak meg áttörni a magyar határon.Kiköthet az olasz partoknál több, mint négyszáz migránssal az Ocean Viking
A dél-olaszországi Tarantóban kapott kikötési engedélyt az Ocean Viking, az Sos Mediterranée és az Orvosok Határok Nélkül közös hajója kedden. Matteo Salvini volt olasz belügyminiszter közölte: "túszejtésért" feljelenti a kormányfőt és a belügyi tárca vezetőjét. Az Ocean Viking négyszázhárom emberrel a fedélzetén várhatóan kedden este érkezik meg a Puglia tartománybeli Tarantóba.Ajánljuk még

















