Pesti Srácok

műbalhé

A Pókember-ellenzék visszatért a közmédiához – fetrengő bohóc trollkodta szét az újabb előadást (videóval!)

Magyar ugar 2019 szeptember 30.
Ha MTVA-székház, akkor Hadházy Ákos. Az ellenzék pókembere ismét az MTVA székházából üzent kéjes vigyorral a magyar társadalomnak: a lemez még mindig ugyanaz, a közmédia szerintük Orbán bábja, választási csalásokban segédkezik, de a díszes társaság most kibírta anélkül, hogy földhöz vágja magát. Ízlése válogatja, hogy a székház pókemberének, vagy hátára fordult, megfáradt bogárnak tekinti az ember Hadházyt – ez tulajdonképpen egyremegy. A lényeg az üzenet, abból pedig mindig "tűpontosat" kapunk az ellenzéki politikustól, aki megjárt már ungot-berket, amíg rátalált igazi elementumára, a szorgosan a semmiről motyogó, őszi vedléssel pártot váltó álproblémamegoldóra. Mivel kikerült a balliberális körforgásból is, ezért tavaly decemberben a székházban történő liánozással és fetrengéssel próbálta elhitetni a társadalommal, hogy kegyetlenül bántják a smasszerek és diktatúra van – a vége közröhej lett. Most pedig, ahogy haladunk előre az őszben, újból felpezsdült a vére, és leküzdve a legutóbbi trauma okozta sokkot, ismét bemerészkedett az MTVA épületébe. Felbecsülhetetlen annak az örömnek és elégedett mosolynak a látványa, ami a Pókember arcáról sugárzik, miközben megkezdi az élő közvetítést. A fetrengés azonban most elmaradt, pedig Hadházy politikai munkássága jórészt most már csak erről szól. Az ellenzékieket egy bohócnak öltözött troll zavarta meg: a videón 1 percnél indul a móka.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!