Pesti Srácok

nemzeti légió

Törökszentmiklós – Műbalhéval akar az országos politikai szintre visszakapaszkodni Toroczkai

Csibra Tibor Magyar ugar 2019 május 21.
Helybenhagyta kedden reggel a Szolnoki Törvényszék azt a korábbi határozatot, amely megtiltja a Toroczkai László gründolta, este hétkor kezdődő demonstráció résztvevőinek, hogy Törökszentmiklóson masírozzanak, a bíróság ugyanakkor a korábbi végzéshez hasonlóan engedélyt adott olyan rendezvény lebonyolítására, amely kizárólag a Kossuth térre szól – értesült a PestiSrácok.hu. Információink szerint a rendőrség abban érdekelt, hogy ne éleződjön tovább napközben a Toroczkaiék és az erődemonstráció miatt tiltakozók – mások mellett roma jogvédő szervezetek – közötti feszültség, a helyzet azonban képlékeny. Bár Toroczkaiék a Mi Hazánk Mozgalom nevében szervezik az esti erődemonstrációt, a napokban mégis hirtelen össze tudták rántani a Magyar Gárda utódját, a Nemzeti Légiót; a félkatonai szervezet törökszentmiklósi megjelenése természetesen összehozta az ellendrukkereket is. Toroczkai László láthatóan az egész pályás letámadás taktikáját választotta: egyszerre tud híveket és szavazatokat elszipkázni a Jobbiktól, üthet egyet a kormányon, mivel akciójának nemzetközi megítélése nyilván az lesz, hogy lám, lám, Magyarországon megint "bakancsos kopaszok vonulnak fel" a "cigánybűnözők" ellen, ezzel pedig a balliberálisok felé is kegyet gyakorol, mivel ők ebben potenciált fognak látni, és azzal bizonyára élni is fognak. És ne feledjük: mindez az EP-kampány hajrájában, az osztrák kormány felrobbantásának még alig oszladozó füstjében történik.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!