összejátszás
Az ember, aki akkor is gyalogol, amikor autóban ül | Karanténvlog
A magyar El Camino immár nem csak valami elvont fogalom, hanem maga a valóság. Magyar Péter ugyanis elindult gyalog Nagyváradra a budapesti Szent István-bazilikától, de előtte még virtuálisan felkente magát a Kárpát-medence teljhatalmú császárává. Szerénysége tiltotta, hogy komolyabb címeket aggasson magára. Apró kis szépséghiba a történetben, hogy az egyik első helyszínre úgy érkezett meg, hogy egy autóból szállt ki, de ez a rajongók közül senkit se érdekelt. Megtudtuk tehát, hogy ő az az ember, aki akkor is gyalogol, amikor autóban ül, megtörtént a csoda. A nagy menetelésben legalább nem kell beszélni az ukrán kémügyről, a Tisza Párt és az ukrán kémszolgálat, az SZBU összejátszásával és Ruszin-Szendi Romulusz ukrán telefonszámaival. A terelés egyértelmű, de még a gyaloglást se sikerül abszolválni, mert az önmutogató képeken kívül csak azt látjuk, hogy a zsebmessiás testőrökkel körbevéve, autóból kiszállva, dölyfösen integet azoknak a szerencsétleneknek, akik ezt a szánalmas mutatványt boldog szemekkel figyelik. Azonban Magyar Péternek, Ruszin-Szendi Romulusznak és az egész Tisza Pártnak el kell számolni az ukránokkal való összejátszással, ahogy Kollár Kinga hazaáruló szavait sem felejtette el senki. Ukránokkal bratyizik a zsebmessiás, a magyar érdekek nem számítanak, csak a hatalom | Karanténvlog
Csak úgy zúgnak ki a téglák abból a híres tiszás falból, egyre mélyebb a válság, de közben tartja magát az alternatív valóság. Magyar Péter megint atombombát akart robbantani, de sajnos csak egy alattomos szellentés lett belőle, hiszen a kormány védelmi programját sikerült "leleplezni", persze hangfelvétellel, mi mással. Háborús időkben a honvédelem rendkívül fontos szerepet játszik, ez az, amit évek óta jelez a magyar kormány, de már 2010 után megkezdődött a hadsereg megerősítése, az orosz-ukrán háború kirobbanását követően azonban még jobban rá kellett kapcsolni. Magyar Péter idézhetett volna egy kormányinfóról is, de ő maradt a hangfelvételnél, erre biztosan különösen ráizgul. Az azonban már nem vicces, ami videónk felvételét követően derült ki, miszerint az ukránok komoly dezinformációs hadműveletet indítottak hazánk ellen, állítólagos magyar kémeket fogtak el. Vajon teljesen véletlen, hogy Magyar Péterek szánalmas kamuja után másnap történt mindez, ahogy az is csak úgy alakult, hogy Ruszin-Szendi Romulusz ellen már vizsgálat zajlik, hiszen az ország hivatalos álláspontja helyett ukránbarát hozzáállást tanúsított NATO-üléseken, ahol a végén "Slava ukraini" felkiáltással búcsúzott? A jelentéseket pedig meghamisította, később pedig arról beszélt, hogy megvannak neki még az ukrán vezetők telefonszámai. Ez nem csupán függelemsértés, hanem hazaárulás, méghozzá olcsó. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!