Pesti Srácok

pogrányi lovas miklós

Pogrányi Lovas Miklós: Az amerikai liberálisok egy ideje már a neomarxisták hangján beszélnek, de Amerikának szüksége van a keresztény karakterre – Mi kérdezünk

Ps TV 2024 február 7.
A Mi kérdezünk vendége Pogrányi Lovas Miklós, az Alapjogokért Központ vezető kutatója volt, akivel a republikánus–demokrata szembenállásról és az eszmerendszerek változásairól beszélgettünk. Szóba került a republikánusok belső felosztása, a neokonok ártalmas szerepe és természetesen Donald Trump megjelenése a politikában, amely forradalmi változásokat hozott a párt és holdudvara számára. Trump egységesítette a republikánus szavazóbázist és tábort, háttérbe szorította a neokonokat, és valóban elérte az amerikai társadalmat, az ő hangjukon szólt. Pogrányi Lovas Miklós részletesen beszélt az utóbbi évtizedek pártokat átformáló eseményeiről, a szavazóbázisok erősítéséről, megtartásáról, vagy átstrukturálásáról és az egyre élesebb szembenállásról, valamint különbségekről. A vezető kutató rávilágított arra is, hogy van-e esély arra, hogy egy harmadik párt is tényezővé váljon az Egyesült Államokban. Természetesen nem maradhatott ki a demokraták szélsőbaloldali fordulata sem: a párt erjedése és elvtelensége, valamint Barack Obama sorsfordító hibái is terítékre kerültek. A beszélgetés során a libertárius eszmerendszer és párt is figyelmet kapott, de a demokrata balszárnyat képviselő Bernie Sanders és Alexandria Ocasio-Cortez káros, szélsőbaloldali térnyeréséről is beszélt az Alapjogokért Központ vezető kutatója. Nézzétek meg a beszélgetést, megéri!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!