Pesti Srácok

sej lászló

Nyíltan terjesztik a "marxizmus tanítását", használják nyilvánosan az önkényuralmi jelképeket és fenyegetőznek is az újkori munkásőrök

Magyar ugar 2023 április 18.
Három hét sem telt el azóta, hogy felhívtuk a figyelmet egy heves vármegyei és győri kötődésű neokommunista szervezetre, a magukat hagyományőrző munkásőröknek nevező, politikában is kísérletezgető szélsőbaloldali civilekre, máris sikerült szintet ugraniuk. "Ellenforradalom 1956" címet viselő hivatalos Facebook-oldalukon – már az is érdekes, hogy működhet ilyen néven oldal – cikkünket megosztva képedtek el azon, hogy bűncselekménynek merjük titulálni azt, ami egyértelműen a Büntető törvénykönyvbe ütköző: a kommunista szimbólumok használatát és a marxista tanok terjesztését. Még némi fenyegetőzést is megengedtek maguknak, utalva arra, tudják, ki az informátor, és majd foglalkoznak vele, ha lesz rá idejük. Neokommunisták országszerte több helyszínen is tisztelegtek, felszabadulási emlékműveknél ünnepelték a szovjetek bevonulását, vörös csillagot, Sztálin-fotót lengetve, amiről több országos sajtótermék is beszámolt, egyelőre mégsem úgy tűnik, mintha lenne következménye. Ellenben Incze Bélát a kitörésre való megemlékezés szervezéséért a közelmúltban 100 ezer forintra bírságolták meg a gyülekezési joggal való visszaélés miatt, azt követően, hogy a TASZ kiverte a balhét. Mi pedig csodálkozunk, hogy a minap újabb antifa támadás történt Budapesten...
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!